Titulinis › Vimbldonas: Džokovičius prieš Murray?

Vimbldonas: Džokovičius prieš Murray?

2016-06-23 17:51

Jau greitai Londone prasidės trečiasis šio sezono Didžiojo Kirčio turnyras, kuriame vėl pamatysime net keturis prestižinius turnyrus iš eilės laimėjųsį Novaką Džokovičių. Žiniasklaida jau spėjo šį įspūdingą jo pasiekimą pavadinti „Nole Slam“. Tačiau ar serbui pavyks laimėti dar vieną titulą, o galbūt šį kartą korto šeimininkas Andy Murray sugebės ne tik patekti į finalą, bet ir jame nugalėti?

„TonyBet“ bukmekeriai mano, kad nei vienas tenisininkas neturi tiek galimybių laimėti Vimbldoną kaip Novakas Džokovičius. Nesunku įžvelgti tokio požiūrio motyvaciją – pirmoji pasaulio raketė savo kolekcijoje jau turi dvylika Didžiojo Kirčio turnyro taurių. Labai tikėtina, kad serbas finale ir vėl sutiks su Andy Murray, su kuriuo jis įvairiuose turnyruose per savo karjerą žaidė daugybę kartų.

Džokovičius žaidė prieš škotą net septyniuose Didžiojo Kirčio finaluose, ir laimėjo penkis iš jų– įskaitant dvi paskutines pergales šio sezono Australijos bei Prancūzijos pirmenybėse. Jei abu šie teninisininkai ir toliau džiugins tokiais puikiais rezultatais, labai gali būti, kad Anglijoje išvysime dar vieną jų kovą.

Vis dėlto, Vimbldone paskutinį kartą jie susitiko jau prieš trejus metus. Tuomet Andy Murray laimėjo antrą savo karjeroje Didžiojo Kirčio turnyrą, tačiau daugiau titulų nuo tada iškovoti nebepajėgė. Tačiau šįmet škotas, regis, sugebėtų tai padaryti – žinoma, jei jo kelyje link triumfo nebūtų vienos kliūties: Novako Džokovičiaus.

Įveikti serbą – neįmanoma užduotis ne vienam žaidėjui. Žinoma, atsiranda tokių, kurie tai sugeba. Vienas iš pavyzdžių būtų Stanas Wawrinka, kurio galingi smūgiai iš kairės galbūt net geresni, nei pačio Džokovičiaus. Svarbu ir žaidimo stilius – laimėti prieš serbą įmanoma tik žaidžiant itin agresyviai. Tačiau čia iškyla svarbi problema – reikia sugebėti tai daryti geriau, nei tai daro pirmoji pasaulio raketė.

Aukštas Murray ūgis leidžia jam naudoti agresyvią strategiją, ką kartais iš tiesų galima pamatyti stebint jį kortuose – tačiau jo taktinis planas žaidžiant prieš serbą akivaizdžiai nepasiekia norimų rezultatų. Panašu, kad jam gali trūkti nuoseklumo, o taip pat koją gali pakišti ir tai, kad tiek kartų pralaimėjus svarbius mačus, dabar serbas jau atrodo praktiškai neįveikiamas.

Nors dabar panašu, kad Vimbldono finale pamatysime tą patį duetą, dar per anksti teigti, kad negali būti siurprizų. Užtenka pažiūrėti į moterų tenisą – ką tik kortuose visiškai dominavusi Serena Williams liko antra dvejuose iš eilės Didžiojo Kirčio turnyruose, kuriuose kitos žaidėjos džiaugėsi pirmomis tokio aukšto lygio pergalėmis. Scenarijus gali būti visiškai perrašytas paskutinę minutę: juk niekada negali žinoti, kada išvysime naujo čempiono iškilimą.

Lithuanian