Titulinis › Tikrasis Čempionų lygos finalo herojus – Luisas Suarezas?

Tikrasis Čempionų lygos finalo herojus – Luisas Suarezas?

Prieš artėjantį Čempionų lygos finalą daug kalbama apie įvairių žaidėjų mikrodvikovas, Lionelio Messi galimybes tapti vieninteliu rezultatyviausiu sezono žaidėju, bei „Barcelonos“ titulų „hat-ticką“. Tačiau visas finalo ažiotažas kiek nepelnytai užribyje paliko tikrąjį šio finalo herojų – Luisą Suarezą.

24 įvarčius jau pelnęs ir 24 rezultatyvius perdavimus atlikęs urugvajietis nepretenduoja į rezultatyviausio ar dosniausio žaidėjo titulus, tačiau jo vaidmuo finale neabejotinai bus ypač svarbus. Nors šį sezoną Suarezas prieš save išvydo vos septynias geltonas korteles – mažiausiai nuo pat savo karjeros Europoje pradžios – finalas jam turėtų tapti ypač rimtu iššūkiu.

Tam yra net dvi priežastys – Giorgio Chiellini ir Patrice'as Evra. Abu „Juventus“ gynėjai su Suarezu turi nesuvestų sąskaitų, o Čempionų lygos finalas tam gali būti puiki proga. Tiesa, pats Suarezas tikrai nelauks kol varžovai žengs pirmąjį žingsnį, tad Berlyne gali būti tikrai karšta.

Panašu, kad aikštingu charakteriu pasižymintį urugvajietį „Barcelona“ treneriui Luisui Enrique pavyko sutramdyti, tačiau praėjusią vasarą vykusio pasaulio čempionato aistros gali vėl atgyti kai aikštėje Suarezas akis į akį susitiks su Chiellini.

Būtent po to, kai paskutiniosiose grupių etapo rungtynėse tarp Italijos ir Urugvajaus Suarezas įkando savo varžovui, jam buvo skirta ketverių mėnesių diskvalifikacija, dėl kurios jis buvo priverstas praleisti savo debiutinio sezono „Barcelonoje“ startą.

Antroji potenciali Suarezo „auka“ šių metų finale – Patrice‘as Evra. Konfliktas tarp šių futbolininkų įsižiebė dar 2011 metais, kai abu žaidė Anglijos grandų „Liverpool“ ir „Manchester United“ gretose. Tuomet po vieno iš šių komandų susitikimų Evra atvirai apkaltino oponentą rasizmu, pareiškęs, kad Suarezas mačo metu jį įžeidinėjo. Nors šis kaltinimus neigė, jam buvo skirta aštuonių mačų diskvalifikacija ir piniginė bauda.

Vis dėlto, istorija tuo nesibaigė – prieš sekančias komandų rungtynes Suarezas ignoravo Evra per tradicinį žaidėjų rankų paspaudimą taip sukeldamas dar vieną skandalą. Nors tiek spauda tiek futbolo gerbėjai pasmerkė tokį Suarezo elgesį, jis savo kaltės niekuomet nepripažino.

Šie spalvingi Urugvajaus rinktinės ir vieno „Barcelona“ lyderių praeities nuotykiai neprasprūdo ir pro lažybų tarpininkų akis. TonyBet prieš šeštadienio mačą savo žaidėjams siūlo lažintis ne tik už tai ar Suarezas įkas Chiellini ar bet kuriam kitam žaidėjui, bet ir už tai ar jis paspaus Evra ar Chiellini rankas.

„Nors gali ir nuskambėti kiek keistai, tačiau iš tiesų tai yra viena didžiausių šių metų finalo intrigų,“ apie Suarezo ir jo varžovų santykius kalbėjo TonyBet lažybų tarpininkas Marius Zalensas. „Barcelona“ yra neabejotina mačo favoritė, nors pusfinalyje tokiu buvo ir „Real“, tačiau čia sprendžiasi trofėjaus likimas, o „Barca“ šiuo metu yra puikios formos. Todėl papildoma intriga – tik į naudą. Suarezas šį sezoną tikrai tapo brandesnis, tačiau net du jo aršūs oponentai vienoje komandoje ir dar Čempionų lygos finale – tai jam taps ypač rimtu išbandymu.“

 

Lithuanian