Titulinis › Ričardui Berankiui pirmajame US Open etape prognozuojama sėkmė

Ričardui Berankiui pirmajame US Open etape prognozuojama sėkmė

2015-08-31 14:44

Šį vakarą Ričardas Berankis prestižinį „US Open“ turnyrą pradės maču prieš 46-ąją pasaulio raketę,  portugalą Joao Sousa. TonyBet bukemekeriai lietuvio šansus iškovoti pergalę vertina šiek tiek geriau – 1.85 koeficientu prieš 1.95, taigi lietuvio laukia sunki dvikova, su potencialiai laiminga pabaiga.

Šios atvirosios JAV pirmenybės – trečios lietuvio karjeroje. Geriausią rezultatą R. Berankiui pasiekti pavyko 2010-aisiais metais, kai jis pateko į antrą etapą. Lygiavertis pirmasis varžovas gali padėti pirmajai Lietuvos raketei pasiekti antrą etapą ir šių metų čempionate.

R. Berankiui dar nėra tekę žaisti su portugalu J. Sousa. Pastarasis tenisininkas yra gerokai aukštesnis už mūsiškį, ir tai gali suteikti persvarą atliekant stiprius padavimus. Šių metų Didžiojo kirčio turnyruose lietuviui mažesnis ūgis, vis dėlto, nesutrukdė pasiekti beveik tokių pat rezultatų kaip ir pirmajam jo varžovui.

Tiek J. Sousa, tiek R. Berankis Prancūzijos pirmenybėse iškrito po pirmojo etapo, o Vimbldone – po antrojo. Australijos pirmenybėse geriau sekėsi portugalui – jis įveikė du varžovus, o lietuvis tik vieną. Iš viso šįmet R. Berankis laimėjo pusę iš 44-ių sužaistų varžybų, o J. Sousa – 27-ias iš 52-ių.

US Open“ turnyras žaidžiamas ant kietos dangos. J. Sousa šįmet ant kietos dangos žaidė 12-a kartų ir laimėjo tik 4-is iš jų, o lietuvis žaidė net 19-a mačų, iš kurių pergalę pasiekę 11-oje. Visi statistiniai rodikliai pranašauja lygiavertę kovą, kurioje laimėtoją prognozuoti išties sunku: abiejų tenisininkų laukia sudėtingas mačas.

Jei R. Berankiui pavyks patekti į tolimesnį etapą, jo varžovu gali tapti arba Simone Belellis, arba David Goffinas. Didesnė tikimybė, kad antruoju varžovu taptų būtent D. Goffinas, su kuriuo lietuvis šįmet žaidė Čenajuje, ATP turnyre. Ten lietuvis nusileido varžovui po trijų setų, tačiau R. Berankio oponentui tai nebuvo lengva pergalė.

Iš potencialių trečiojo etapo varžovų stipriausias – 23-ioji pasaulio raketė Roberto Bautista Agutas. Su juo lietuvis šiais metais dar nežaidė, o paskutinis mačas įvyko 2014-ais metais Maskvoje. Jame R. Berankis ispanui pralaimėjo po dviejų setų.

Paskutiniame savo mače Vimbledone lietuvis susitiko su ypač stipriu varžovu – praėjusių metų JAV pirmenybių čempionu Marinu Čiličiumi. Nors ši kova baigėsi R. Berankio pralaimėjimu, jis įrodė, kad gali kovoti su pasaulinio lygio žaidėjais: buvo sužaisti net penki setai iš kurių du baigėsi lietuvio naudai. Geriausiai lietuviui šįmet sekėsi Italijoje, „Recanati challenger“ turnyre, kur 78-oji pasaulio raketė tik finale nusileido Mirza Basicui.

JAV pirmenybėse R. Berankį bus galima matyti ir dvejetų varžybose, kuriose jis žais poroje su Teimurazu Gabašviliu. Šie tenisininkai savo pergale Hiustono ATP 250 serijose turnyre ir patekimu į pusfinalį Vankuveryje jau įrodė, kad jie – puikus duetas.

Nors lietuvis šįmet dar negalėjo pasidžiaugti čempiono titulu vienetų varžybose, jo pasiekimai žaidžiant dvejetus – puikūs. „US Open“ R. Berankui gali tapti puikia galimybe dar pagerinti savo rezultatus bei ATP reitingą. Visi JAV pirmenybių mačai bus tiesiogiai transliuojami TonyBet puslapio lažybų gyvai skiltyje – ten galėsite stebėti ir kaip seksis pirmajai Lietuvos raketei.

Lithuanian