Titulinis › Planas mačui su Čekija – tolimi šūviai ir gynyba baudos aikštelėje

Planas mačui su Čekija – tolimi šūviai ir gynyba baudos aikštelėje

2015-09-10 13:21

 

Po išvargtos pergalės prieš Estiją, Lietuvos rinktinės stovykloje džiaugsmo nebuvo – stringantis komandos puolimas ir lygus žaidimas su Europos krepšinio nykštukais netenkina nei trenerių nei žaidėjų.

Vis dėlto, šį vakarą iškovojus pergalę prieš Čekijos rinktinę galima būtų tikėtis kiek lengvesnio atkrintamųjų varžybų scenarijaus. Tačiau net ir tai sirgalių nenuramina – komandos žaidimas toks, kad nė vienas varžovas neatrodo lengvai įkandamas. Juo labiau – pirmą vietą D grupėje su lietuviais besidalinantys čekai. Ką reikėtų daryti lietuviams, kad aštuntfinalio laukti būtų ramiau?

Pirmiausia – mesti daugiau tritaškių. Tolimi metimai – kol kas labiausiai neišnaudotas Lietuvos rinktinės rezervas. Statistika tiesiog gėdinga – mūsiškiai per ketverias rungtynes iš viso įmetė vos 16 tritaškių ir šioje kategorijoje yra absoliutūs čempionato autsaideriai. Akivaizdu, kad norint daugiau įmesti, reikia daugiau ir atakuoti – su 52 tolimais metimais lietuviai taip pat tūno šios kategorijos dugne.

Kol rinktinę tempė Jonas Valančiūnas, buvo galima manyti, kad protingiau yra skirstyti kamuolius jam ir laukti užtikrintų taškų iš baudos aikštelės, tačiau pagrindiniam centrui iškritus iš rikiuotės, tritaškių problema atvėrė didžiulę prarają, kuria sėkmingai naudojosi Estijos rinktinė. Panašu, kad mače su čekais taip pat teks verstis be Valančiūno, o varžovams susispaudus baudos aikštelėje, lietuviams neabejotinai kils problemų.

Pasirengimo cikle tiksliais tolimais šūviais į neviltį varžovus varęs Artūras Milaknis kol kas čempionate yra nugrūstas į tolimiausią atsarginių suolelio galą. Iš viso jis žaidė dviejuose iš keturių mačų ir baudų metimais pelnė du taškus. Jei Jonas Kazlauskas ir toliau nedrįs naudoti pavojingiausio savo snaiperio, varžovams gintis prieš Lietuvą bus labai paprasta – dvigubinti gynybą baudos aikštelėje ir palikti nedrąsius mūsų gynėjus prie tritaškio.

Jano Veseley vedamiems čekams tai būtų geriausia dovana – 2.13 metrų ūgio puolėjas baudos aikštelėje jaučiasi puikiai – jis yra vienas čempionato lyderių pagal blokuotus metimus ir kartu su Valančiūnu atkovoja daugiausiai kamuolių – po 10 per rungtynes. Nei Robertas Javtokas nei Antanas Kavaliauskas pagal šiuos skaičius nė iš tolo neprilygsta čekų lyderiui. Mače su Estais daugiausiai kamuolių – 10 – atkovojo Jonas Mačiulis.

Veseley taip pat yra ir vienas rezultatyviausių čempionato žaidėjų – mesdamas po 18.3 per rungtynes jis rikiuojasi šeštoje vietoje. Prisimenant kaip vakar lietuvių gynybą talžė 2.07 metrų ūgio Janaras Taltsas – komandos treneriams tai turėtų būti pagrindinis galvos skausmas.

Žinoma, Čekijos rinktinėje yra ir daugiau pavojingų žaidėjų – įžaidėjas Tomas Satoranskis, ir natūralizuotas amerikietis Blake‘as Schilbas, tačiau Veseley neutralizavimas bus pagrindinė Lietuvos rinktinės trenerių štabo užduotis. O padaryti tai be Valančiūno bus ypač sunku.

Aišku ir tai, kad tikėtis rezultatyvių rungtynių šį vakarą neverta – tiek lietuviai tiek čekai yra tarp nerezultatyviausių pirmenybių komandų, tuo pačiu jos į savo krepšį praleidžia ir mažiausiai taškų – lietuviai, vidutiniškai į savo krepšį praleidžiantys po beveik 64 taškus šioje kategorijoje yra pirmi, čekai, su 64.3 taško – antri.

Azartiškesniems krepšinio aistruoliams TonyBet lažybų tarpininkai rekomenduoja atkreipti dėmesį į bendrą abiejų komandų pelnomų taškų sumą. „Nors lietuviai ir yra šio mačo favoritai, tačiau stringantis mūsiškių žaidimas puolime ir atsiradusi skylė po krepšiu kelia nerimo, ypač kai varžovai turi tokį žaidėją kaip Veseley. Šiuo atveju kur kas saugesnė investicija būtų statyti už nerezultatyvias rungtynes“, - sakė TonyBet krepšinio bukmekeris Marius Zalensas.

Lietuvos – Čekijos rungtynės prasidės 21:30 valandą Lietuvos laiku. Jei mūsų rinktinė iškovotų pergalę, ji užimtų pirmąją vietą D grupėje ir sekmadienį čempionato aštuntfinalyje susitiktų su ketvirtąją C grupės komanda.

Lithuanian