Titulinis › Pirmas Europos čempionato mačas – prieš netekčių susilpnintą Ukrainą

Pirmas Europos čempionato mačas – prieš netekčių susilpnintą Ukrainą

2015-09-04 17:21

Lietuvos rinktinė šiemet savo gretose pasigedo ne vieno svarbaus žaidėjo, tačiau ukrainiečių situacija – dar prastesnė. Sudėtyje ne tik nėra komandos lyderio natūralizuoto amerikiečio Eugene‘o Jeterio, bet ir Sergejaus Lisčiuko, Viačeslavo Kravcovo, Kirilo Natiažkos ir Sergejaus Gladyro.

Savo ruožtu lietuviai turės žaisti be Donato Motiejūno, Lino Kleizos, Martyno Pociaus ir Darjušo Lavrinovičiaus, tačiau padedami ne vieno stipraus naujoko: Artūras Milaknis, Lukas Lekavičius bei Domantas Sabonis Lietuvai senojo žemyno pirmenybėse atstovaus pirmą kartą. NBA žaidžiantis Jonas Valančiūnas taip pat gerokai sustiprins rinktinę.

Tuo tarpu varžovams padės vos prieš gerą savaitę Ukrainos pasą gavęs NBA Milvokio „Bucks“ stovykloje šią vasarą dalyvavęs įžaidėjas Jeromas Randle‘as, kuris jau besiruošiant turnyrui rinko dviženkles taškų sumas. Kirilas Fesenka bei Maksimas Pustozvonovas kontroliniuose mačuose taip pat jau įrodė esantys vieni svarbiausių ir rezultatyviausių komandos žaidėjų.

Nors Lietuvos rinktinės pasiruošimas čempionatui nebuvo tolygiai pozityvus ir komanda patyrė skaudžių nesėkmių, vis dėlto žaisti prieš Ukrainą krepšininkai atrodo pasiruošę. TonyBet lietuvių pergalės tikimybę įvertino 1,06, tuo tarpu ukrainiečių – net 12,00 koeficientu. Statyti už pergalę išmaniuoju telefonu galima ir tiesiai iš Latvijos, kur vyks šios varžybos.

Paskutinį kartą šios dvi rinktinės susitiko draugiškame mače praėjusiais metais, ir Lietuva rezultatu 70:54 sutriuškino ukrainiečius. Šiemet priešininkų komanda sužaidė 8-is kontrolinius mačus, iš kurių laimėti jiems pavyko tik tris, o lietuviai tuo tarpu patyrė tik 3 pralaimėjimus ir laimėjo 7 kartus.

Lietuvos rinktinei kartelė iškelta aukštai: iš 2013-ųjų čempionato komanda parsivežė sidabro medalius, ir savo grupėje ji taip pat yra aiški favoritė. Tuo tarpu Ukraina praėjusiame turnyre liko šešta, tačiau tai buvo geriausias šalies pasiekimas šiose pirmenybėse ir jai D grupėje teks rimtai pakovoti dėl patekimo į tolimesnį turnyro etapą.

Europos čempionato grupių varžybos vyks rugsėjo 5-10 dienomis, o 16 į kitą etapą perėjusių komandų varžysis Lilyje, Prancūzijoje rugsėjo 12-20 dienomis. Pirmą bei antrą vietą užėmusios komandos automatiškai kvalifikuosis 2016-ųjų Rio de Žaneiro Olimpinėms žaidynėms, o trečią – septintą vietas užėmusios rinktinės dar turės žaisti kvalifikaciniame turnyre.

Lithuanian