TitulinisJalgpall › Kätte on jõudnud finaali aeg!

Kätte on jõudnud finaali aeg!

2014-07-11 12:40

Kuu aega väldanud MM on jõudmas kulminatsiooni. Laupäeval-pühapäeval peetakse veel üks mõttetumaid kohtumisi ja üks kõige tähtsam kohtumine.
 
Pole vast vaja mainida, et missugune on mõttetu. Kuid MM-i varjus on mängitud juba ka esimesed ringid Euroopa karikasarjades ja nii mõneski põhjamaises liigas on kohtumised suvi läbi kestnud. Siit ka minu valik.
 
13.07.2014, Saksamaa vs Argentiina, MM-i finaalmäng, kell 22.00, Maracana staadion, Rio de Janeiro, Brasiilia.
 
 
Pikka tutvustust ei vaja ehk kummagi meeskonna käekäik ja viimase aja tulemused. Oleme neid võinud jälgida kuu aja vältel ja näinud kahe meeskonna esituses vägagi erinevat jalgpalli.
 
Saksamaa on teinud sellest MM-ist jällegi ühe suurepärase jalgpallipeo ja teinud ka tulemuse poolfinaalis millest räägib üks rahvus ja kogu jalgpallimaailm veel pikki aastaid.
 
Peale 2002 aasta finaalikaotust muutis Saksamaa oma Jalgpalli Liidu eestvedamisel suhtumist ja ettevalmistust mängijatele ning see on nüüd toonud meile sellised suurepärased mängijad nagu Müller, Kroos, Schweinsteiger, Lahm, Özil, Khedira, Podolski.
 
Kas pean veel jätkama? Argentiina on seevastu mänginud suhteliselt kinnist ja Messi geniaalsusele lootvat jalgpalli. Võime küll nuriseda aga finaali on see neid viinud.
 
Taktikalistesse nüanssidesse laskumata tahaksin mainida siiski sellist fakti, et Saksamaa meeskonna mängijad on olnud sel MM-il kõigist teistest palju liikuvamad ilma pallita, palliga kõige kindlamad, tehniliselt enesekindlamad ja nende väravavahi, Neuer-i oskus mängida nagu väljakumängija, annab just Saksamaale vajaliku ruumi ja sööduvõimaluse platsil.
 
Argentiina võimaluseks jäävad penaltid. Kuigi tahaksin sini-valge triibulisi näha karikat tõstmas siis kaine mõistus eeldab Saksamaa võitu.
 
14.07.2014, Norrköping vs Djurgarden, kell 20.05, Nya Parken.
 
 
Rootsi Allsvenskanis käib müdin täiel hool. Osalevad klubid mahuvad hetkel veel esikümnesse, kodumeeskond üheksas ja külalised seitsmendad. Eraldamas neid vaid kolm punkti.
 
Ning  Norrköpingu võidu korral kahaneb vahe olenematuks. Viimase omavahelise duelli võitis Stockholmi meeskond möödunud aasta augustis 3-2 ja seda just Norrköpingu kodus. Hetkel ei ole kummalgi just parim hoog sees.
 
Edukuse protsent on mõlemal vaid 43! Statistika kodus/võõrsil on kehvake nii võõrustajatel kui ka külalistel. Kaks võrdset meeskonda kes suurima tõenäosusega mängivad viiki.
Estonian
Temos: