TitulinisJalgpall › Veerandfinalistid selged, edasi läheb järjest põnevamaks

Veerandfinalistid selged, edasi läheb järjest põnevamaks

2014-07-01 15:38

Kaheksandikfinaalides ei ole senini suuri üllatusi sündinud. Kuid täna, teisipäeva õhtul kohtuvad veel Argentiina ja Šveits ning USA ja Belgia. Siit võib midagi ehk tulla. Siiski vaataks juba ettepoole ja prooviks selgusele jõuda mõnes poolfinaali pääsejas.

04.07.2014, Prantsusmaa vs Saksamaa, kell 19.00, Maracana staadion.
 
 
Vastupidiselt ootustele tuli mõlemal kõvasti vaeva näha, et edasi jõuda. Eriti Saksamaa puhul, kes küttis alagrupis kõigile korraliku sauna aga Alžeeria vastu sai väravaluku lahti muugitud alles lisaaja esimestel minutitel.
 
Prantsusmaa maadles sarnaselt Saksamaaga, kuid Nigeeria alistamiseks piisas neile normaalajast. Nüüd omavahel veerandfinaalis kokku minnes on tulemust ennustada ikka väga raske. Mõlemad omavad suurepärast keskvälja ja ründeliini.
 
Kolle lüüa ja vastaseid kaitses ahistada oskavad nii Müller ja Klose kui ka Benzema ja Giroud. Keskväli saab aga olema põhiline võitlustanner, kus armu ja vabadust ei anta sammukesegi võrra.
 
Cabaye ja Pogba vs. Kroos ja Özil. Euroopa meeskondadest on minu arvates vaid need kaks võimelised lõuna-ameeriklastele vastu astuma võitlemaks tiitli eest. Arvan, et asi kisub lisaajale ja penaltitele.
 
04.07.2014, Brasiilia vs Kolumbia, kell 23.00, Fortaleza Castelao staadion.
 
 
Kui esimene reedene mäng on superpõnev, siis teine on veel omakorda paar kraadi kõvem. Sest on ju Kolumbia see meeskond, kes on senistest edasipääsejatest näidanud kõige lõbusamat ja kaunimat jalgpalli, millest ei puudu ilusad väravad ja palju tehnilist osavust.
 
Brasiilia omakorda peab lootma, et Neymar reedeks paraneb ja on võimeline ohustama Kolumbia väravat. Kas brassid jätkavad samas vaimus kui Tšiili vastu? Siis läheb neil raskeks. Loovust ei ole selles koondises sedavõrd kui suur osa inimesi-jalgpallisõpru loodaks.
 
Kindlasti on nad selleks võimelised aga ehk mängib siin rolli neile peale pandud võidukohustus ja kartus, et kaotusseisu jäädes ei pruugita sellest enam välja mängida.
 
Kolumbia eesotsas oma teravate, liikuvate ja osavate ründajatega, kes leiavad nii ehk naa ülesse käigud iga kaitseliini vastu, on peavaluks nii positsioonirünnakul kui kiirete vasturünnakute puhul.
 
Ja kui siit peaks edasi saama just Kolumbia, siis on vaid Argentiina see, kes neid finaalis peatada suudaks. Seda muidugi juhul kui Argentiina sinna peaks jõudma. Loodan Kolumbiale!!!
Estonian
Temos: