TitulinisJalgpall › Kaheksandikfinaalid alustavad

Kaheksandikfinaalid alustavad

2014-06-27 17:26

Alagrupifaas on lõppenud ja esimesed kiired osalejad ka juba kodus tagasi. Seekord vaatan juba esmaspäevaseid kohtumisi.
 
30.07.2014, Prantsusmaa vs. Nigeeria, kell 19.00, Rahvusstaadion Brasilias.
 
 
Alagrupiturniiri suurepäraselt läbinud Prantsusmaa läheb kokku Nigeeriaga, kes sai edasi tänu paremale väravate vahele, lüües seejuures ise vaid kolm väravat.
 
Kuigi rünnata nigeerlased oskavad, on nende suurim tugevus ikkagi keskväli ja Jon Obi Mikel. Argentiina vastu löödud 2 väravat Musa poolt annavad aimu sellest, et kui vastane neid alahindab, siis on kuri karjas.
 
Prantsusmaa on ilma Riberyta ilusasti hakkama saanud ja ka väravaid on kõmmutatud igale maitsele. Kuna aga nüüd on tegemist play off-dega, kus kaotaja välja langeb, siis on pinged suuremad ja ettevaatlikkus ning riske maandav mäng kaitses loomulik asi.
 
Rünnakulusti ja oskusi peaks prantslastel rohkem olema ja küsimuseks saab olla vaid momentide realiseerimine. Aafriklased on ohtlikud vasturünnakutel ja ennastsalgavalt mängides võivad nad siin loota isegi lisaajale ja penaltitele. Kuid siiski eeldan siit prantslaste edasipääsu.
 
30.07.2014, kell 23.00, Saksamaa vs. Alžeeria, Stadio Beira-Rio.
 
 
Saksamaa on senini veel konkurentsis püsivatest Euroopa koondistest vaat et kõige suurema potentsiaaliga. Löödud väravad, mängu voolavus, kindel kaitsetöö ja standardolukordade lahendamised.
 
Kõik need asjad on lihvitud viimase täpsuseni ja eksimusi esineb haruharva. Vastaseks seekord Alžeeria, kes sai edasi alagrupist tänu suurele eneseusule ja kannatlikkusele just viimases mängus Venemaa vastu.
 
Napp kaotus esimeses mängus Belgiale ei olnud tagasilöögiks piisav ja nii saigi teine Aafrika esindaja edasi kaheksandikfinaali. Pigem Saksamaa taktikepi all kulgema saav ja kontrolli all olev kohtumine võib tuua meile ka palju väravaid.
 
Sõltub esimesest 15-st minutist. Kuid sellistes kohtumistes on kõige olulisim esiteks kaitsemäng ja seejärel rünnak. Kahjuks või õnneks  olen mina seda meelt, et esmaspäeva lõppedes on edasipääsu kindlustanud kaks koondist Euroopast ja Aafrika esindajate tee lõppeb just siin.
Estonian
Temos: