TitulinisJalgpall › Rootsi Allsvenskan ja eelmäng La Grande Finale-le

Rootsi Allsvenskan ja eelmäng La Grande Finale-le

2014-05-20 16:39
Seekord vaatan kiirelt ette kolmapäevasele põnevuslahingule Rootsis ja siis naiste Meistrite Liiga finaal Lissabonis.
 
21.05.2014, Djurgarden IF vs IFK Göteborg, kell 20.05, Tele 2 Arena.
 
 
Kui Allsvenskas on mängitud 9 vooru, on käesolevas blogis vaatluse all olevad meeskonnad vastavalt seitsmendal ja kuuendal kohal. Kodumeeskond ei ole eriti heas hoos - viimastest mängudest on tulnud nii võite, viike kui ka kaotusi. Külalised Göteborgist on aga natuke stabiilsemalt esinenud esimeses ringis. 
 
Neli võitu ja neli viiki, kõrvale ka üks kaotus teises voorus. Ka väravate vahe on IFK-l parem, +6 Djurgardeni +4 vastu. Omavahel katsuti rammu viimati eelmise aasta oktoobris ja tookord jäi tänane kodumeeskond peale tulemusega 2-1. Külalised on kolme võõrsil saavutatud võidu kõrvale suutnud välja mängida ka ühe viigi ja saanud kirja oma seni ainukese kaotuse. 
 
Djurgardeni kodumängud ei ole neile seni suurt punktilisa toonud. Neljast mängust seitse punkti. Võrreldes tabelis eespool olevate meeskondadega on selgelt murekohaks väravate löömine. Sellel eeldusel ei saa ka omavaheliselt kohtumiselt oodata suurt väravatesadu ja tulemuseks pigem viik kui midagi muud.
 
22.05.2014, UEFA Naiste Meistrite liiga finaal, Tyreso FF vs WfL Wolfsburg, kell 21.30, mäng toimub Lissabonis.
 
 
Laupäevase meeste klubijalgpalli suurima trofee väljamängimise eel on ka naistejalgpall saanud õigustatult suure tähelepanu osaliseks. Ühte finalisti, Wolfsburgi oli ka meil võimalus näha oma silmaga Lilleküla staadionil kui Pärnu JK-le köeti saun, mille leil lahtus alles pärast Eesti Naiste Karikafinaali.
 
Neile vastu astuva Tyresö ridades teeb kaasa aastatel 2006-2010 aasta naisjalgpalluriks valitud brasiillanna Marta. Mõlema naiskonna peatreenerite filosoofiast ja mõtetest saate aimu, kui klikite end UEFA naiste jalgpalli leheküljele. Nagu mainib seal Wolfsburgi peatreener, siis nemad tahavad mängida väga atraktiivset ja vasturünnakutele fokusseeritud jalgpalli, is võib anda pallivaldamisel aga eelise rootslannadele. 
 
Kõrgetasemelist naiste jalgpalli on alati huvitav vaadata mängijate emotsionaalsuse ja mängu avatuse poolest. Milliseks kujuneb tulemus? Raske ennustada, kuid miskipärast kisub kaine mõistus Wolfsburgi poole.
Estonian
Temos: