TitulinisJalgpall › Meistrite liiga ja Euroopa liiga poolfinaalid

Meistrite liiga ja Euroopa liiga poolfinaalid

2014-04-22 12:08

Sel nädalal on kirgi kütmas poolfinaalid kahes maailma suurimas jalgpalli klubisarjas. Teisipäeval on tules Atletico ja Chelsea, kolmapäeval Real ja Bayern, neljapäeval aga Juventus vs Benfica ja Valencia vs Sevilla.

23.04.2014, Real vs Bayern, kell 21.45, Santiago Bernabeu staadion.

TonyBeti koefitsiendid: Real 2.40; viik 3.45; Bayern 2.90.
 
Minu suured kahtlused Copa del Rey eel, et ilma Ronaldota Real ei võida, osutusid asjatuks.

Tõrud tõi välja Bale, kes lõi selle hooaja ühe imetlusväärseima värava. Ja seda just seepärast, kuidas Bale palliga oma väljakupoolelt jooksu alustas ja kaitsest mööda jooksis.

Nüüd lisandub esimese poolfinaali eel temale ka uuesti Ronaldo. Sergio Ramos treenis samuti koos Ronaldoga ja tundub, et mõlemad on valmis Bayernile vastu asuma. Bayern omakorda kugistas nädalavahetusel liiga viimase Braunschweigi 2-0 ja kogu liiklus oli ühes suunas. 

Aga viimasest kümnest omavahelisest kohtumisest, mis peetud Hispaania pealinnas, on seitsmel korral edu saatnud Reali, kahel korral Bayernit ja korra on mängitud viiki. Neist kümnest korrast on neljal viimasel juhul aga edu saatnud just valgeid normaalaja lõppedes.

Viimati võitis Bayern Bernabeul 2001. aastal. Guardiola mehed soovivad kindlasti vallata palli, teha palli kaotades kiiret pressingut ja olla teravad äärtel, kus Ronaldo ja Bale ei suuda piisavalt kaitsvat tööd teha ja samal ajal olla surmavalt ohtlikud kontrarünnakul.

Kuid ka Reali kaitsjad on piisavalt head, et tõrjuda Bayerni rünnakud ja algatada maailma parimat kontrajalgpalli mängivale meeskonnale rünnakud. Alonso vs Kroos, Modric vs Sweinsteiger. Kirjutada ja arutada võiks veel pikalt. Aga arvatavasti kujuneb selle paari võitjast ka Meistrite liiga võitja. Real võidab kodus.

24.04.2014, Benfica vs Juventus, kell 22.05, Estado da Luz staadion.

TonyBeti koefitsiendid: Benfica 2.72; viik 3.15; Juventus 2.72.
 
Euroopa liiga poolfinaal, kus kokku saavad vastne Portugali meister ja suure tõenäosusega nelja viimase vooru järel Itaalia meistriga. Kui hakata vaatama Benfica ja Juve viimaste mängude statistikat, siis selgub, et vastased väärivad teineteist igati.

Benfical on viimasest kuuest mängust kirjas täisedu - alistatud on vastased nii koduses liigas kui ka Euroopas. Juve on korra komistanud, 30. märtsil võõrsil Napoli vastu. Kodumeeskond on sel hooajal löönud Euroopa väljakutel 20, Juventus aga 18 väravat. 

Vaatamata suurele hulgale statistikale pean siiski tunnistama, et Benfica mängupilti pole mul sel hooajal õnnestunud näha.

Juventuse taktikast tean paljusid asju nii sellest kui möödunud hooajast. Ning teades, et edasipääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes ja üheks osapooleks on Itaalia klubi, siis on suur tõenäosus, et Conte rõhub distsiplineeritud kaitsele ja rahul ollakse ka viigilise tulemusega.

Benfica peatreener Jorge Jesus on aga teada suur motiveerija ja taktik ning küll ta leiab ka vahendi, kuidas tema meeskond Juventuse „catanaccio“ lahti muugib. Viik annab mõlemale võimaluse teise kohtumise eel.

Estonian
Temos: