TitulinisJalgpall › Taanist ja Itaaliast

Taanist ja Itaaliast

2014-03-07 12:05

Nädalavahetus pakub jällegi kohtumisi kõigist liigadest. Lisandub veel ka Venemaa, kus alustatakse uuesti mängudega. Minu valikusse kuuluvad seekord Taani ja Itaalia liigast kaks valikut.

08.03.2014, AGF vs AaB, kell 18.00, NRG-i Park.

TonyBeti koefitsiendid: AGF 3.20; viik 3.50; AaB 2.35.

Samad meeskonnad kohtusid omavahel natuke rohkem kui nädal tagasi Aarhusis. Tookord oli tegemist karikasarja kohtumisega ja selles alati põhimõttelises vastasseisus läks seekord võit põhjapool asetseva linna klubile Aalborgil  4-1.

Liigatabelis on AaB samuti paremal positsioonil kui AGF, punktivahe on kaheksa silma ja sinna sisse mahub veel kolm meeskonda. Kuidas aga on mõlemad esinenud liigamängudes? Sel aastal alustasid mõlemad 23. veebruaril ning said kirja viigi.

Aasta teises kohtumises suutis AGF oma vastase võõrsil alistada, samas kui AaB pidi kodus tabeli eelviimase meeskonnaga mängides leppima väga niru 0-0 viigiga. Vaatasin kohtumist ise ja imestasin siiralt, et kuidas AaB sellise mänguga on püsinud niivõrd kõrgel kohal niivõrd pikalt??? Olematu ründemäng, liigne palli kõigutamine ilma efektiivsete rünnakuteta ja tehniline praak.

Huvitav, kuidas nad AGF-i suutsid võita? Statistika näitab, et mõlemad on täpselt ühel pulgal kodus/võõrsil saavutatud võitude-viikide-kaotuste arvestuses. Vigastustega on rohkem kimpus kodumeeskond ja see teeb ka nende peatreeneri elu keerulisemaks. Uudiseks on see, et peale kaotust Aalborgile karikasarjas vallandati senine peatreener ja asendati ta Jesper Fredbergiga.

Karjääri luges lõppenuks ka senise hooaja nende suurim väravakütt Soren Larsen. Seega on AGF-il ees palju küsimärke ja AaB-l võimalus tabelis teist kohta kindlustada. Kuigi ma arvan, et seekord peab Aalborg leppima vaid ühe punktiga.

09.03.2014, Napoli vs. AS Roma, kell 21.45, Stadio San Paolo.

TonyBeti koefitsiendid: Napoli 2.28; viik 3.25; AS Roma 3.25.

Itaalia Serie A-s saab aset leidma aga tuline võitlus tabeli teisel ja kolmandal kohal paiknevate teamide vahel. Mõlema meeskonna hetkevorm on suurepärane. Viimaste mängude põhjal on oodata ka väravaid. Ning seda ka veel teisel põhjusel. Nimelt on esikohal paiknev Juventus Romast niivõrd kaugel, et ka võidu korral ei suudeta tõenäoliselt tiitlikaitsjat ohustada.

Sama situatsioon on Napolil, kes ei lähene märgatavalt võidu korral Romale ega lase kaotuse korral endale liiga lähedale neljandal kohal paiknevat Fiorentinat. Seega peaks olema loodud eeldus pingevabaks ja lõbusaks jalgpalliks. Napoli on vaid korra sel hooajal pidanud Serie A-s tunnistama koduseinte vahel vastaste paremust. AS Roma on samuti teinud võõrsil super esitusi ja vaid korra on tulnud alustada koduteed punktideta.

38-aastane AS Roma südametunnistus Totti on hetkel vigastatud. Napolit veavad edu harjal Cavani asemele soetatud Higuain ja Callejon. Kahepeale on kõmmutatud 22 väravat. Loodetavasti näitab seekord Maradona hiilgeaegasid tagasi ihkav Napoli klubi pealinlastele koha kätte!!

Estonian
Temos: