TitulinisJalgpall › Dannebrog ja Tallinn

Dannebrog ja Tallinn

2013-07-18 15:47

Tere.
 
TonyBeti lugejad kindlasti teavad seda legendi, kuidas Taanlased omale lipu said? Tallinna all oli lahingus juba lugu räbal ja siis kukkus taevast alla punane lipp valge ristiga. Kogu eelnev on aga sissejuhatuseks reedel algavale Taani uuele jalgpallihooajale. Ning ise Taanis mänginuna on minulgi ärevus suurem. 
 
19.07.2013, AGF vs. FC Midtjylland, kell 19.30
 
 
Uuel hooaja esimeses kohtumises on Taanis vastakuti kaks jalgpalliklubi millel on mõlemal kas otsene või kaudne seos ka Eesti jalgpalliga. Näiteks Midtjyllandis mängis mitu head hooaega Urmas Rooba ning tänane peatreeneri abiline, Brian Priske, on minu kunagine meeskonnakaaslane Aalborgis.
 
Samuti olen mina koos mänginud suisa kahe AGF-i tänase vast kõige kogenenud mängijatega- Petri Pasaneniga Lahtis ja Sören Larseniga Kopenhaageni Fremis. Mis aga puudutab reedese kohtumise kulgu või tulemust siis saame väikesi vihjeid meeskondade ettevalmistusest nende kodulehekülgedelt. AGF kaotas viimati 0-3 Randersile (13.07) ja viigistas Viborgiga 2-2 (05.07). Midtjylland purustas Horsensi 4-2 (12.07.) ja viigistas Silkeborgiga 2-2 (06.07). 
 
Ehk siis sedamööda võiks ju arvata, et paremini on hooaja alguseks valmis külalismeeskond. Kuid AGF on kodus alati kõigile tugev pähkel ja ka nende „12 mängija“ on alati häälekalt meeskonda toetamas. Pigem viik.
 
21.07.2013, Djurgarden IF vs. IFK Norrköping, kell 21.30.
 
 
Rootsis jätkuvad nii kohaliku Allsvenskani kohtumised kui ka naiste EM. See on võimalik vaid suurepärast infrastruktuuri ehk siis moodsalt öeldes taristut omades. Djurgarden ja Norrköping on tabelis teineteise kõrval. 
 
Vastavalt 11-s ja 10-s. Punktivahe vaid 3 ja kuigi võite ja viike ja kaotusi on enam-vähem võrdselt siis üllatama paneb Djurgardeni väravate vahe! 15 mänguga vaid 11 väravat ja vahe -14. Norrköping on suutnud oma rünnakuid lõpetada efektiivsemalt ja -2 vahena ei tundugi nii masendav. Seega peab kodumeeskond parandama just ründetegevust ja realiseerimist.“Loomaaial“ kodus statistika 4-1-2, IFK võõrsil 2-4-2. 
 
Kodumeeskonna esitusi parandas ajutiselt uue treeneri tulek kevadel aga suuremateks muutusteks ei ole veel aeg küps. Relegatsioonitsoonini on vaid kolm punkti. Alles hiljuti peetud kohtumised Östersi vastu annavad hea võrdlusmomendi. Mõlemad suutsid võita 2-0. Ning kuna omavahelised kohtumised on olnud ka väravatevaesed siis pakukski 1-0 IFK Norrköpingule.  
Estonian
Temos: