TitulinisJalgpall › Noored ja naised!

Noored ja naised!

2013-07-09 13:49

Tere.

Uus jalgpallihooaeg alles kogub vaikselt tuure ja suurte liigade suured klubid tegelevad hetkel uute mängijate värbamise ja treeninglaagritega. seniks jälgime, mida teevad kuni 20 aastased jalgpallurid MM-il ja naised EM-il.
 
10.07.2013, Iraak vs. Uruguay, kell 21.00, U20 MM-i poolfinaal.
 
TonyBeti koefitsiendid: Iraak 4,40; viik 3,60; Uruguay 1,83
 
Nagu mainitud, siis tegemist poolfinaaliga. Mõlemad osapooled pidid kõvasti pingutama, et pääseda edasi veerandfinaalist. Suurima üllatuse tegid siinkohal Uruguay noored, kes mängisid üle suurfavoriidi Hispaania. Lisaajal löödud värav ja enne ning peale seda turmtuld andnud punasärgid hoiti kuival. Suurepärase kaitsetöö ja organiseerituse tulemus.
 
Iraak oli samuti sunnitud veerandfinaalis mängima nii normaal kui ka lisaaega. Kuid võitja selgitamiseks tuli appi võtta ikkagi penaltiseeria. Ja siin oldi Lõuna- Korea eakaaslastest täpsemad. Lisaajale läks Iraagi kohtumine ka kaheksandikfinaalis, kus suudeti alistada Paraguay.
 
Kes oleks võinud arvata, et Iraak pääseb alagrupist edasi selliste tuntud jalgpalliriikide ees nagu Inglismaa, Tšiili ja Egiptus. Aga nüüd on nad poolfinaalis. Uruguay edasipääs oli väheke kergem. Vastasteks Usbekistan, Horvaatia ja Uus- Meremaa. Suurt mõju võib avaldada noormeeste mängule mängitud lisaajad, millest taastumine ei olegi nii lihtne kui võib tunduda. 
 
Mõlema meeskonna poolfinaale näinuna julgen ennustada, et edasipääs näib Uruguay poolt kindlam. Aga mine sa neid iraaklasi tea? Kahest Lõuna-Ameerika meeskonnast on nad juba jagu saanud, ehk saavad kolmandastki? Pigem siiski mitte.
 
10.07.2013, Rootsi vs. Taani, kell 21.30, Naiste EM, Rootsis.
 
TonyBeti koefitsiendid: Rootsi 1,57; viik 4,00; Taani 5,15
 
Kolmapäeval algab Rootsis järjekordne naiste EM. Ja ühte alagruppi koos korraldajamaa Rootsiga on sattunud ka Taani, Soome ja Itaalia. Rootsi ja Taani naised on omavahel kohtunud suisa 46 korda, arvestades nii ametlikke kui mitteametlikke kohtumisi. 24 korda on võitjana väljunud Rootsi, 11 korda  Taani ja 11 korda on mängitud viiki. 
 
Kusjuures märkimisväärne on väravate vahe 70-42 Rootsi kasuks. Viimati sai väiksem vend Taani suurest Rootsist jagu 2008 aasta märtsis. Hea võrdlusmomendi annavad kohtumised Islandi vastu mille mõlemad suutsid võita 2-0. Omamata head ülevaadet naiskondade hetkeseisust võib siiski ennustada Rootsi paremust. Lisaks toetamas veel ka kodupublik. 
 
Kuid ega Taanlasedki pelga väikest sõitu Göteborgi toetamaks omasid. Et tegemist on alagrupi esimese mänguga siis ollakse alguses pigem ettevaatlikud ja seistakse kaitses kindlalt. Üldiselt aga peaks korraldajamaa ja üks tiitlipretendente Rootsi suutma oma lõunanaabrid alistada.
Estonian
Temos: