TitulinisJalgpall › Põhja ja veelkord põhja!

Põhja ja veelkord põhja!

2013-06-27 18:25

Tere.
 
Kui maailma suured müdistavad omavahel Lõuna-Ameerikas, siis mina vaatan seekord põhjapoole Ühendriikide ML-sse ja Norrasse.
 
29.06.2013, Toronto FC vs. Real Salt Lake, kell 20.00.
 
 
Ega Euroopa jalgpallihuvilisele see Ameerika liiga ausalt midagi huvitavat ei paku. Ligi pool aastat tagasi sai Kanal 12 vahendusel vaadatud ka Lindpere mänge New Yorgi särgis ja ausalt öelda oli ebahuvitav. Seekord vaatame vaid statistikat ja loodame selle alusel ennustada võitjat. 
 
Toronto on oma kaotustejada pidama saanud ja viimasest kolmest kohtumisest on suudetud koguda viis punkti. Enne seda aga oldi pikalt võiduta ja tänu sellistele tulemustele on nad hetkel ka tabeli lõpus. Ehk siis 19 meeskonna seas 17-s koht. Ning kuigi mänge on samuti peetud vägagi erinevalt siis kõrgemale nad ei tõuseks ka vähempeetud mängude võitmise järel.
 
Salt Lake aga on hoopis teist masti team. Tabeli tipus troonida pole sugugi paha, võõrsil peetud kohtumistest on nemad suutnud võita kolm, viigistada korra ja kaotada neljal korral. Toronto on kodus aga suisa masendava statistikaga-üks võit, neli viiki ja kaks kaotust.
 
Omavahel on kokku mindud 13-el korral. Kuuel on peale jäänud Real, neljal Torontoo ja kolmel korral on kohtumine jäänud viiki. Viimati oldi vastakuti  üle aasta tagasi ja siis jäi Real kodus peale 3-2. Ka seekord ei saa kanadalased suure Reali nimekaimule vastu.
 
30.06.2013, Lilleström vs. Valerenga, kell 16.30.
 
 
Esiteks peab kohe mainima, et Lilleström on saanud selleks kohtumiseks tervelt kolm päeva rohkem valmistuda/puhata. Valerenga pidas alles möödunud teisipäeval maha karikamängu ja nüüd ootab neid juba võitlus tabelis kahe koha võrra eespool olev meeskond. Punktivahe vaid üks, vormitabelis aga Valerenga kahe koha võrra kõrgemal. 
 
Seda, et võistkonnad on võrdsed, näitab ka nende kahe omavaheliste kohtumiste ajalugu. Kokku mõlemal 11 võitu ning lisaks veel 9 viiki. Lilleströmi kodused mängud on liigas läinud tunduvalt edukamalt kui Valerengal võõrsil. Kuuest mängust vaid üks võit ja üks viik ei ole sugugi sellise ajalooga klubi jaoks aktsepteeritav. 
 
Lilleströmil on andnud kodustele toetajatele põhjust rõõmustamiseks kolmel korral ja veel kolmel korral suudetud viiki mängida. Vaid korra on selg lastud prügiseks teha. Ning usun, et ka seekord jääb kodumeeskond peale aga väravaid ses kohtumises liiga palju ka ei lööda, mitte üle 2,5-e.    
Estonian
Temos: