TitulinisJalgpall › Siin ja sealpool ekvaatorit

Siin ja sealpool ekvaatorit

2013-06-20 15:21

Tere.
 
Jätkub meie põhjamaine suvi ja kehv suusailm. Samasugused soojakraadid on aga ka Brasiilias, kus jätkub maailmajagude karikaturniir ja kus tõelise elamuse pakkus eile õhtul minule Brasiilia koondise ründemäng Mehhiko vastu. Seda eriti just esimesel poolajal. Nuriseda võiks kaitsemängu üle. Aga kõigepealt Norrasse.
 
22.06.2013, Valerenga vs. Molde, kell 16.30
 
 
Norra liigat ei ole ma pikka aega jälginud ning hetkel oleks seda vast paras teha. Tabeli tipus käib tihedam rebimine 2-5 kohtade pärast. Esimesel real ja juba pisukese eduga liigub Strömsgodset. Meie vaadeldavad meeskonnad on vastavalt 12-s ja 15-s. Et liigas üldse on 16 kohta, siis peab Molde kõvasti pingutama, et väljakukkumise tsoonist pääseda. Ning viimaste kohtumiste tulemused ongi neid koha võrra kergitanud ning laupäeval minnakse Oslosse järjekordsete punktide järele. 
 
Valerenga on kodus saanud kuuest kolm võitu ja kolm kaotust. Molde võõrsilt vaid neli viiki ja kaks kaotust. Kui Valerengal on selgeid väravalööjaid vaid kaks siis Moldel vähemalt viis meest kel kirjas kaks või rohkem väravat. Omavaheliste mängude ajalugu on 26-s kohtumises näinud vaid ühte viiki! 14-l juhul on paremaks osutunud Molde meeskond ning ka seekord kaldub minu eelistus Moldele.
 
22.06.2013, Itaalia vs. Brasiilia, kell 22.00
 
 
Olles näinud Brasiilia- Mehhiko kohtumist ja Itaalia- Jaapani vahelise mängu tipphetki võib arvata, et see kohtumine saab olema tõeline maiuspala. sest edasipääsu alagrupist on mõlemad juba endale kindlustanud ja nüüd saavad end ehk proovida ja seni varumeeste rolli täitnud. Brasiilia pole lubanud endale lüüa veel ühtegi väravat, Itaalia pidi aga Jaapani vastu Buffoni selja tagant välja võtma lausa kolm palli. Lisaks üks veel esimesest kohtumisest Mehhikoga. 
 
Neljast väravast kolm on Itaaliale löödud standardsituatsioonidest, millest omakorda kaks penaltist. Brasiilia omakorda ei andnud võimalust ei Jaapanile esimeses ringis ega ka Mehhikole teises kohtumises. Olid küll hetkelised nõrkusemärgid kaitsemängus aga kõige fataalsem suudeti ära hoida. Siiski on üks lisafaktor, mis võib sundida mõlemat pingutama võidu nimel. 
 
Nimelt ei taha kumbki meeskond kohtuda teise alagrupi võitjaga poolfinaalis. Ja seda põhjusel, et vastas saab suure tõenäosusega olema valitsev maailmameister Hispaania. Pigem siis juba finaalis. Duellid Neymari, Fredi ja Hulki ning Itaalia kaitseliini vahel. Sarnane vastasseis teisel poolel- Balotelli ja Giovinco vs. Brasiilia kaitseliin eesotsas Bayernis palliva Dante ja Luiz Gustavoga. Huvitav, väga huvitav!! Viik.      
Estonian
Temos: