Titulinis › NBA prieš Eurolygą: skirtingi žaidimo stiliai EuroBasket veidrodyje

NBA prieš Eurolygą: skirtingi žaidimo stiliai EuroBasket veidrodyje

2015-09-11 18:56

Eurolygoje žaidžiantys krepšininkai šiame Europos čempionate geriau ginasi ir žaidžia labiau komandinį krepšinį, tuo tarpu NBA žaidėjai yra rezultatyvesni ir geriau kovoja dėl atšokusių kamuolių. Tokias išvadas galima daryti išanalizavus visų Europos čempionate žaidžiančių Eurolygos ir NBA krepšininkų statistinius rodiklius.

Pasibaigus grupių etapui išryškėjo ne tik lyderiai atskirose statistikos kategorijose, bet ir pagrindiniai skirtumai tarp stipriausiose pasaulio lygose žaidžiančių krepšininkų. Kol Gasolis, Valančiūnas, Nowitzkis, Gallinari ir kiti galingiausi Europos centrai ir puolėjai dominuoja baudos aikštelėje, Yogevas Ohayonas, Mačiulis, Shengelia ir Ranfoe prakaituoja gynyboje perimdami daugiausiai kamuolių, o Satoransky, Kalnietis ir Teodosičius geriausia vadovauja savo komandų puolimui atlikdami daugiausiai rezultatyvių perdavimų.

Vienas NBA krepšininkas statistiškai per grupės mačą pelnė 11.3 taško, atkovojo 4.75 kamuolio, atliko 1.85 rezultatyvaus perdavimo ir perėmė 0.4 kamuolio. Tuo tarpu vidutinis Eurolygoje rungtyniaujantis žaidėjas geriau skirstė kamuolius komandos draugams – vid. 2.83 tikslaus perdavimo per mačą ir perėmė daugiau kamuolių – vid. 0.65. Vis dėlto, stipriausiame senojo žemyno turnyre rungtyniaujantys krepšininkai savo oponentams iš už Atlanto nusileidžia pagal atkovotus kamuolius (vid. 3.83) ir pelnomus taškus (10.3).

Rezultatyviausių čempionato žaidėjų kategorijoje dominuoja NBA žaidėjai – jie užima net šešias pirmąsias pozicijas. Ispanijos rinktinės ir Čikagos „Bulls“ lyderis Pau Gasolis kol kas renka daugiausiai – po 21.6 taško. Nedaug nuo jo atsilieka ir iš čempionato jau pasitraukusios Vokietijos rinktinės ir Atlantos „Hawks“ įžaidėjas Dennisas Schroderis, bei Italijos ir Denverio „Nuggets“ puolėjas Danilo Gallinari, kurie per rungtynes renka po 21 tašką.

Iš Eurolygoje rungtyniaujančių žaidėjų išsiskiria Gruzijos rinktinės lyderis Tornike Shengelia, vidutiniškai įmetantis po 16.6 taško. Tiesa, tarp visų čempionato žaidėjų šis rezultatas – tik aštuntas. Antras rezultatyviausių Eurolygos komandų atstovų sąraše – Turkijos rinktinei atstovaujantis buvęs Pinar Karsiyaka lyderis Bobby Dixonas dar žinomas kaip Ali Muhammedas. Vasarą į Stambulo Fenerbahce persikėlęs natūralizuotas amerikietis Europos čempionate renka po 16.2 taško.

NBA komandoms atstovaujantys europiečiai taip pat geriau kovoja dėl atšokusių kamuolių. Lyderis čia – Lietuvos rinktinės ir Toronto „Raptors“ centras Jonas Valančiūnas, vienintelis pirmenybėse renkantis dviženklį atkovotų kamuolių skaičių – 10. Nedaug jam nusileidžia Rusijos rinktinės ir „CSKA“ ekipos puolėjas Andrey‘us Vorontsevichius. Visgi, jo pastangų po krepšiu komandai neužteko – Rusija iš čempionato pasitraukė jau po grupių etapo.

Eurolygoje rungtyniaujantys įžaidėjai gerokai lenkia savo NBA oponentus dalindami rezultatyvius perdavimus. Ne kartą šiame čempionate gerintas tikslių perdavimų rekordas nuo šiol priklauso Čekijos rinktinės ir „Barcelona“ įžaidėjui Tomašui Satoranskiui – 15. Nenuostabu, kad su 8.4 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes jis pirmauja ir bendroje EuroBasket įskaitoje. Antras šioje kategorijoje – Lietuvos rinktinės įžaidėjas Mantas Kalnietis su 7.4 perdavimo.

Tuo tarpu NBA komandoms atstovaujantys žaidėjai nelinkę taip dosniai dalintis kamuoliu – tarp visų už Atlanto rungtyniaujančių žaidėjų daugiausiai – po 6 per rungtynes atiduoda Vokietijos rinktinės įžaidėjas Dennisas Schroderis. Bendroje pirmenybių įskaitoje šis rezultatas – tik šeštas.

Eurolygoje rungtyniaujantys krepšininkai linkę ir daugiau dirbti gynyboje. Pagal svarbiausią – perimtų kamuolių vidurkį pirmauja Izraelio rinktinės ir Tel Avivo „Maccabi“ įžaidėjas

Yogevas Ohayonas per mačą perimantis po 2 kamuolius. Nedaug nuo jo atsilieka ir lietuvis Jonas Mačiulis, kuris iš varžovų kamuolį vidutiniškai atima po 1.8 karto. Tarp NBA klubus atstovaujančių krepšininkų geriausiai kamuolius vogti sekasi Prancūzijos rinktinės ir Jutos „Jazz“ centrui Rudy Gobertui – vidutiniškai po 1.6 per rungtynes.

Kaip šie skaičiai įtakoja geriausių žaidėjų atstovaujamų komandų rezultatus? Rezultatyvus lyderių žaidimas tikrai negarantuoja pergalių – Gasolio vedami ispanai „mirtininkų“ grupėje patyrė du pralaimėjimus, Schroderis su Vokietijos rinktine jau iškrito iš tolimesnės kovos, Gallinari su komanda B grupėje liko treti.

Tuo tarpu nė vieno praėjusį sezoną NBA žaidusio krepšininko savo gretose neturinti Serbija toje pačioje „mirtininkų“ grupėje iškovojo visas penkias pergales vidutiniu 16 taškų skirtumu. Tai – geriausias pavyzdys, kad NBA lygoje įgyti įgūdžiai sėkmės Europoje tikrai negarantuoja.

Užtikrintas žaidimas gerokai pakėlė serbų akcijas ir potencialių čempionų rikiuotėje, lažybų bendrovė TonyBet jų šansus iškovoti trofėjų šiuo metu vertina labai panašiai, kaip ir pagrindinių favoritų – prancūzų. Rugsėjo 20 dieną vyksiančiame pirmenybių finale laukiama būtent šių rinktinių dvikovos.

Visgi, Eurolygos klubams atstovaujantys žaidėjai, skirtingai nei NBA klubams atstovaujantys jų varžovai, po Europos čempionato daug poilsio neturės – daugumos Europos šalių nacionaliniai čempionatai prasideda jau Spalio pradžioje, o pirmosios Eurolygos kovos startuos jau Spalio 15-16 dienomis. Tiesiogines Eurolygos transliacijas, kurias komentuos Robertas Petrauskas, nuo naujojo sezono bus galima stebėti internetinėje TonyBet lažybų svetainėje.

Lithuanian