Titulinis › Nadalio dominavimui „French Open“ atėjo galas?

Nadalio dominavimui „French Open“ atėjo galas?

Kol Lietuvos teniso gerbėjai nekantriai laukia žinių apie Ričardą Berankį ir jo galimybes pasirodyti antrajame šio sezono „Didžiojo kirčio“ turnyre Paryžiuje, geriausi pasaulio tenisininkai intensyviai ruošiasi „French Open“ startui.

Didžioji šių metų intriga – kas perims atvirojo Prancūzijos teniso čempionato titulą iš Rafaelio Nadalio. Beveik neabejojama, kad pastaruosiuose devyniuose iš dešimties „Roland Garros“ turnyrų triumfavęs ispanas šiemet nugalėtoju netaps.

Nors Nadalis vis dar neabejotinai yra vienas geriausių pasaulio tenisininkų, prasti jo pastarojo meto rezultatai, kurie jį nustūmė į žemiausią per paskutinius dešimt metų – septintąją ATP reitingo vietą ir laukiantis ypač sudėtingas kelias link finalo neleis jam apginti titulo. Žema vieta reitinge reiškia, kad jau turnyro ketvirtfinalyje jam gali tekti susidurti su Novaku Djokovičiumi, Rogeriu Federeriu arba Andy Murray‘umi.

Visgi, devyniskart „French Open“ čempionas per daug dėl to nepergyvena: „Aš būsiu žemiausioje pozicijoje „Roland Garros“ turnyre per daugelį metų, o tai reiškia, kad teks žaisti prieš ypač stiprius varžovus. Bet netgi jei aš žaisiu blogai ir pralaimėsiu, gyvenimas tęsis. Tai tikrai ne pasaulio pabaiga.“

Nadalio nesėkmės, be abejo, atveria puikias galimybes pagrindiniams jo konkurentams, visų pirma – N. Djokovičiui. Šiemet jau laimėjęs 35 mačus ir patyręs vos du pralaimėjimus, bei iškovojęs „Australian Open“ titulą, pirmoji pasaulio raketė Prancūzijoje turėtų jaustis visiškai užtikrintai. Po pralaimėjimų Nadaliui 2012-ųjų ir 2014-ųjų „French Open“ finaluose, šiemet jis pagaliau turi puikias galimybes tapti Prancūzijos čempionu.

Remiantis lažybų bendrovių prognozėmis, Djokovičius yra tvirtas turnyro favoritas – TonyBet bukmekeriai būtent jį regi „Roland Garros“ nugalėtoju. Antras favoritų sąraše – R. Nadalis, už jo rikiuojasi A. Murray‘us.

Įdomu yra tai, kad šiuo metu antrą vietą pasaulio reitinge užimančio R. Federerio galimybės triumfuoti Paryžiuje vertinamos gana kukliai – jis tarp favoritų – vos penktas ir nusileidžia japonui Kei Nishikori. Vis dėlto, nuvertinti 33-ejų metų šveicaro nereikėtų. 2009-jų Prancūzijos čempionui tai bus jau 62-asis „Didžiojo kirčio“ turnyras paeiliui – tai ilgiausia serija teniso istorijoje, prasidėjusi dar 2000-ųjų „Australian Open“ turnyre. Šveicaras laimėjo 17 iš jų – taip pat daugiausiai istorijoje.

Federeris į Paryžių atvyksta šį sezoną jau iškovojęs 25 pergales ir patyręs 5 pralaimėjimus (9-3 ant grunto dangos) ir laimėjęs 3 iš penkių žaistų finalų. Ką tik pasibaigusiame „ATP World Tour Masters 1000” turnyre Romoje jis tik finale nusileido N. Djokovičiui.

Ir nors Nadalio eros pabaigą Prancūzijoje skelbti dar kiek per anksti, tačiau aplinkybės ispanui apginti titulą – tikrai nepalankios. Labiausiai tikėtinas scenarijus – turnyro čempionu taps Djokovičius ir įpusės kelionę Didžiojo Kirčio pokerio link – pasiekimo, kurio niekam nepavyko pakartoti nuo Dono Budge‘o (1938 metais) ir Rodo Lavero (1962 ir 1969 metais) laikų.

Lithuanian