Titulinis › Mače prieš Olandiją – pagaliau lengva pergalė Lietuvos rinktinei?

Mače prieš Olandiją – pagaliau lengva pergalė Lietuvos rinktinei?

2015-08-28 15:19

Po itin skaudžių pralaimėjimų Kroatijos ir Turkijos komandoms Lietuvos rinktinei reikia šviežio oro gūsio. Būtent tokiu turėtų tapti šio vakaro susitikimas su Olandija. Varžovai jau kitą savaitę taip pat pradės kovas Europos čempionate, kuriame žais po 25-erių metų pertraukos.

 „Akropolio“ turnyras turi padėti Jonui Kazlauskui atsakyti į ne vieną sudėtingą klausimą, tarp kurių – ar važiuos į čempionatą trys įžaidėjai? Vakarykščiame mače neblizgėjo nei pagrindinis atakų organizatorius Mantas Kalnietis, nei jo dubleriu buvęs Žygimantas Janavičius. Lukas Lekavičius apskritai aikštelėje praleido vos 40 sekundžių.

Panašu, kad eksperimentuoti šiandien Jonas Kazlauskas nevengs, nes mače prieš Olandiją į aikštelę neišbėgs Robertas Javtokas ir Jonas Mačiulis. Nepaisant blankaus jų vakarykščio pasirodymo, šie žaidėjai jau turi garantuotas vietas dvyliktuke.

Olandija šiame turnyre – antroji lietuvių priešininkė. Rungtynės su Turkijos komanda buvo jau antrosios prieš Ergino Atamano komandą ruošiantis čempionatui ir baigėsi skaudžiu pralaimėjimu 53:71, o rytoj laukia susitikimas su graikais. Šiandienos varžovė nėra viena iš krepšinio grandų, tačiau tai ne visada garantuoja pergalę.

Dauguma Olandijos nacionalinės rinktinės krepšininku žaidžia savo šalies pirmenybėse, tačiau nemaža dalis jų savo komandose per susitikimą renka bent po 12 taškų. Šiuo metu rimtai atrodo jų įžaidėjas Šarlonas Kloofas, centro puolėjas Henkas Norelas bei sunkusis kraštas Roelandas Schaftenaaras.

Šarlonas Kloofas pradėjo profesionalą krepšinio karjerą tik 2014/2015 sezone. Jis žaidė Turkijos Istanbul DSI komandoje, ir vidutiniškai rinko net po 19.8 taško per rungtynes. 2015/16 metų sezonui krepšininkas pasirašė sutartį su „Rethymno Cretan Kings“, žaidžiančia Graikijos krepšinio lygoje.

Henkas Norelas – centro puolėjas, žaidžiantis Ispanijos ACB lygos „Zaragoza“ komandoje. 2009-ųjų metų NBA naujokų biržoje jus buvo pasirinktas 47-u numeriu Minesotos „Timberwolves“. Po kelio traumos tik pernai sugrįžęs krepšininkas paskutiniame sezone rinko po 13.3 taško per rungtynes. Šią vasarą atstovaudamas Olandija draugiškose rungtynėse, mače prieš estus H. Norelas surinko 12 taškų, ir 11 viename iš mačų prieš islandus.

Roeland Schaftenaar žaidžia Graikijos krepšinio lygos „Rethymno Aegean“ komandoje. Krepšininkas jau spėjo sužibėti draugiškose rungtynėse pelnydamas 18 taškų, žaidžiant prieš Islandijos rinktinę pergalingose rungtynėse bei 16 taškų žaidžiant prieš britus.

Besiruošiant Europos čempionatui, Olandijos rinktinė jau sužaidė septynias draugiškas rungtynes, iš kurių trys baigėsi pergale. Laimėta prieš Islandiją (65:73), Didžiąją Britaniją (63:69) ir Filipinus (62:89), o pralaimėjimais baigėsi 2 mačai prieš Islandiją (80:55 ir 67:65), bei Estiją (60:58) ir Graikiją (92:80).

Nors olandai atrodo rimtai nusiteikę sugrįžimui į Europos čempionatą, vis dėl to Lietuvos rinktinė neturėtų susidurti su panašiais sunkumais, kuriuos iškėlė Kroatijos bei Turkijos komandos. Galima tikėtis, kad į vakarykštes klaidas aikštelėje bus atsižvelgta ir šiandienos mačas su Olandija nutrauks prasidėjusią pralaimėjimų seriją.

Lithuanian