Titulinis › Lietuva – Kroatija: kas suklups pirmą kartą?

Lietuva – Kroatija: kas suklups pirmą kartą?

2015-08-19 16:24

Kroatijos rinktinė – gerai lietuviams pažįstama varžovė. Lietuvos komanda 2013 metų Europos čempionato pusfinalyje ją įveikė 77:62, taip po ilgos pertraukos patekdama į finalą, tačiau kroatai netruko atsirevanšuoti ir kitais metais draugiškos rungtynės baigėsi rezultatu 94:80 jų naudai. Šį vakarą rinktinės susitinka „Huawei Cup“ rungtynėse, ir tai bus rimtas išbandymas abiems komandoms.

Kroatijos komanda – kol kas stipriausia iš visų lietuvių varžovų draugiškose rungtynėse. Joje žaidžia trys NBA krepšininkai: Mario Hezonja, ateinantį sezoną debiutuosiantis Orlando „Magic“ po pakvietimo naujokų biržoje penktuoju numeriu, Damjanas Rudezas ir Bojanas Bogdanovičius.

B. Bogdanovičius vakarykščiame mače su Turkija buvo nesustabdomas – jis surinko net  25 taškus. Atakuojančio gynėjo pozicijoje žaidžiantis krepšininkas šio vakaro rungtynėms nusiteikęs rimtai ir mano, kad šis mačas kroatams bus sunkesnis, nei visi ankstesni.

Tiek lietuviai, tiek kroatai, besiruošdami Europos čempionatui jau laimėjo po penkerias rungtynes, tačiau vienai iš komandu šį vakarą teks susidurti su pirma nesėkme. Po šio mačo turėtų paaiškėti ne tik tai, ar Lietuvą nepertraukiamai lydės sėkmė, bet ir tai, kurio krepšininko nematysime artėjančiose pirmenybėse. Po sunkaus vakarykščio mačo prieš Makedoniją (68:62), šios rungtynės – rimtas iššūkis Lietuvos rinktinei.

Priešininkų komanda jau nuo pergalingų antrųjų rungtynių su Vokietija turėjo verstis be Oliverio Lafayett‘o, patyrusio traumą ir nežaisiančio Europos čempionate. Tai – rimta netektis komandai, tačiau ji nesutrukdė kroatams toliau laimėti. Dar kartu su šiuo krepšininku jie 74:72 ir 80:63 rezultatais įveikė Vokietiją ir Naująją Zelandiją (70:68), o be jo nugalėjo Bosniją ir Hercegoviną (74:62) bei Turkiją (74:66).

Lietuvos rinktinės penktoji pergalė buvo sunkesnė, nei ankstesnės – makedonai neleido atsiplaiduoti nei sekundei, ir 68:62 rezultatu pasibaigęs mačas įrodė, kad pasiruošimas Europos čempionatui dar toli gražu nebaigtas. Vis dėlto, komandai pavyko prie ankstesnių laimėjimų žaidžiant su Australija (80:68 ir 92:85), Suomija (78:71), Austrija (86:71) ir Turkija (86:74) pridėti ir šią simboliškai svarbią pergalę.

Nors mače prieš Makedoniją Lietuvos rinktinė neparodė visos savo jėgos, galima tikėtis skirtingų Jono Kazlausko sprendimų siekiant įveikti šio vakaro varžovus. TonyBet lietuvių pergalę vertina 1.67 koeficientu, tuo tarpu kroatų – 2.40. Paskutinės „Huawei Cup“ rungtynės neabejotinai bus emocingiausios ir įtemptos, taigi nepamiršk palaikyti rinktinės ir statyti už pergalę.

Lithuanian