Titulinis › Krepšinio fanai Lietuvai Europos čempionate pranašauja auksą

Krepšinio fanai Lietuvai Europos čempionate pranašauja auksą

2015-08-25 16:53

Prisiminimai apie prieš 12-ą metų pergalingai išplėštą auksą, panašu, vis dar tokie patys ryškūs krepšinio fanų atmintyje. Tokio paties rezultato iš nacionalinės rinktinės tikimasi ir šiemet: dauguma žaidėjų, statančių už komandų pergales TonyBet, neabejoja Lietuvos triumfu.

Arčiausiai prie 2003-ųjų metų pergalės pakartojimo sugrįžti pavyko praėjusiame Europos čempionate, kai Lietuvos rinktinė nusileido tik čempionei Prancūzijai ir namo parsivežė sidabro medalius. Nors prognozuoti pergales šių metų turnyre ankstoka, vis dėl to patys lažybininkai aiškiomis favoritėmis laiko Prancūzijos bei Ispanijos komandas.

Šiais metais Lietuvos rinktinėje trūksta net keturių ypač svarbių žaidėjų, tačiau ir 2013-ų metų čempionate žaista be šįmet sugrįžusio Manto Kalniečio, ir aukso iš Lietuvos tikrai nebuvo tikimasi. Vis dėlto, rinktinė sugebėjo pasiekti finalą ir iškovoti sidabro medalius.

Be jokios abejonės šiemet labai galingai atrodo čempionės titulą ginsianti Prancūzijos rinktinė – joje net 7 NBA krepšininkai. Tuo tarpu kita čempionato favoritė, Ispanijos komanda, kaip ir Lietuva, turi rimtų nuostolių, tačiau čempionate žaisiantis Pau Gasolis yra labai stipri šios rinktinės grandis ir jo vedama Ispanijos rinktinė lengvai nusileisti tikrai nežada.

Oficialiame FIBA Europe čempionato puslapyje kas savaitę sureitinguojamos visos komandos, ir Lietuva šiuo metu tvirtai stovi ketvirtoje pozicijoje. Pirmas tris vietas pasidalijusios Ispanijos, Serbijos bei Prancūzijos komandos.

TonyBet žaidėjų favoritai Europos čempionate:

1. Lietuva

Paskutinėse kontrolinėse rungtynėse prieš Kroatiją auksu net nekvepėjo – tik Renaldas Seibutis šį pralaimėjimą į pabaigą sugebėjo kiek sušvelninti. Rinktinėje taip pat nėra net keturių svarbių žaidėjų, o Jonas Valančiūnas praleido didžiąją pasiruošimo etapo dalį. Vis dėlto, Lietuvos krepšinio fanai savo komandos nenurašo. Netgi atvirkščiai – nacionalinė rinktinė susilaukė itin stipraus palaikymo, už jos pergalę pastatyta suma daugiau nei du sykius pranoksta bendrą už visų kitų rinktinių pergales pastatytą sumą.

2. Prancūzija

Akivaizdu, kad Prancūzija palaikoma ne dėl spontaniškai šiai šaliai išaugusios meilės, o dėl labai rimtos rinktinės sudėties bei fakto, kad ši komanda į čempionatą važiuos ginti čempionės titulo. Verta paminėti žaisiančius NBA krepšininkus Tony Parkerį, Borisą Diaw, Nicolasą Batumą, Rudy Gobertą ir Evaną Fournierą: tokia sudėtis nemažai daliai jų priešininkų turėtų kelti pagrįstą baimę.

3. Ispanija

Ispanijos rinktinė dar visai neseniai karaliavo Europos arenose – kol šio darbo atlikti nebuvo apsiėmusi prancūzų komanda. Nors ispanų rinktinė turės išsiversti be tokių žaidėjų kaip Juanas Carlosas Navarro, Ricky Rubio, Marcas Gasolis, Jose Manuelis Calderonas bei Serge Ibaka, ši komanda yra ne tik TonyBet žaidėjų, bet ir daugelio ekspertų favoritė.

4. Graikija

Šįmet Graikijos rinktinė džiaugiasi savo krepšinio žvaigžde Gianni Antetokounmpu, žaidžiančiu Milvokio „Buks“ komandoje. Paskutinį kartą auksą jie iškovojo lygiai prieš dešimt metų: jubiliejinis laimėjimas būtų išties simboliškas. Komandoje žais ir veteranas Vassilis Spanoulis – tikinama, kad jis vėl puikios fizinės būklės. 

5. Turkija

Turkijos rinktinė jau pradėjus formuoti pagrindinį dvyliktuką patyrė itin skaudžias netektis: Europos čempionate nežais nei Enesas Kanteris, nei Omer Ašiko, o sudėtyje nėra ir tokių žaidėjų kaip Emiras Preldžicius ir Hedo Turkoglu. Vis dėlto, nemažai krepšinio fanų mano, kad turkų rinktinė ne tik sugebės atsilaikyti, bet ir užkopti ant aukščiausio pakylos laiptelio.

Grupių lyderiai:

Išankstinė statymų statistika atskleidė favoritus ir grupių etape. A grupėje TonyBet žaidėjai neabejodami tiki Prancūzijos pergale, o B grupėje labiausiai palaikoma Ispanija. Tuo tarpu C grupėje tikimasi lygių jėgų susidūrimo tarp Kroatijos ir Graikijos komandų, kurios abi palaikomos beveik vienodai. D grupėje žaidžia Lietuva, ir, žinoma, ji yra savo grupės favoritė.

Įdomu ir tai, kad krepšinio gerbėjai įsitikinę, jog Slovėnija tikrai netaps C grupės nugalėtoja, už tai, kad praėjusio čempionato šeimininkai netriumfuos C grupėje, statoma daugiausiai.

2015-ųjų Europos čempionatas vyks rugsėjo 5-20 dienomis, o D grupė žais Rygoje. Lietuvos rinktinė pirmą turnyro dieną susitiks su Ukrainos komanda.

Lithuanian