Titulinis › Ar Berankiui pavyks prasibrauti į trečią „US Open“ etapą?

Ar Berankiui pavyks prasibrauti į trečią „US Open“ etapą?

2015-09-02 15:23

Ričardas Berankis šiemet teniso gerbėjus džiugina išties ispūdingomis kovomis. Prieš du mėnesius vykusiame Vimbldono čempionate jis tik po atkaklaus penkių setų mačo nusileido praėjusių metų JAV pirmenybių čempionui Marinui Čiličiui. Šį vakarą jo taip pat laukia akistata su vienu geriausių pasaulio tenisininkų – norėdamas pirmą kartą patektų į trečiąjį „US Open“ etapą, lietuvis turės įveikti Davidą Goffiną.

Prestižines JAV pirmenybes pirmoji Lietuvos raketė pradėjo pergalingu ir didžiulės ištvermės pareikalavusiu maču prieš Joao Sousą. Susitikimas su D. Goffinu žada būti dar sudėtingesnis, nes R. Berankio priešininkas – labai pajėgus tenisininkas, ATP reitinge užimantis penkioliktą vietą.

Šie žaidėjai kortuose yra susitikę tris kartus, ir visi mačai baigėsi D. Goffino pergale. Paskutinį kartą jie žaidė Čenajuje, ATP turnyre, ir R. Berankis nusileido belgui pralaimėjęs du iš trijų setų (6:0, 4:6, 7:6).  Nei lietuviui, nei belgui nėra šiemet pavykę laimėti jokio ATP turnyro vienetų varžybų.

Abu priešininkai žaidė pirmuose trijuose šio sezono Didžiojo Kirčio turnyruose. Australijos pirmenybėse ir R. Berankis, ir D. Goffinas iškrito po antrojo etapo. Prancūzijos pirmenybėse lietuvis pralaimėjo jau pirmąjį mačą, o belgas – trečiąjį.

Vimbledone Berankio priešininkui sekėsi dar geriau – jis pasiekė ketvirtą etapą, tačiau jame po trijų nesėkmingų setų nusileido penktajai pasaulio raketei Stanui Wawrinkai. Tuo tarpu pirmoji Lietuvos raketė antrajame etape pralaimėjo prieš M. Čiličių.

Būsimas Berankio priešininkas pirmadienį sužaidė gana lengvą pirmą mačą, o lietuvio pergalė išsekino tenisininką - mačas buvo išties intensyvus ir truko net tris su puse valandos. Tiesa, R. Berankis sako, kad atgauti fizinę formą nėra sudėtinga ir toks nuovargis tenisininkams jokia naujiena.

Jei šio vakaro mačas baigsis pergale, trečiame etape labiausiai tikėtina būtų žaisti prieš dvidešimt trečiaja pasaulio rakete Roberto Bautista Auguta. 2015-ais metais lietuviui neteko žaisti su šiuo ispanu, o paskutinis jų susitikimas kortuose praėjusiais metais Maskvoje baigėsi R. Bautisto Auguto pergale po 2 setų.

Lažybų prognozės lietuviui nėra palankios – jo galimybė laimėti įvertinta 4,60, o belgo – 1,20 koeficientu. Berankio kova su Goffinu – jau šį vakarą, 18:00 Lietuvos laiku ir ją žiūrėti bus galima tiesiogiai TonyBet puslapyje.

Lithuanian