Titulinis › Egzotiška sporto šaka - akrobatinis bėgimas (free running)

Egzotiška sporto šaka - akrobatinis bėgimas (free running)

2011-04-06 12:00

Žmogaus fizinės galimybės yra tikrai įspūdingos. Ne veltui esame kilę iš beždžionių. Tereikia tik daug dirbti, treniruotis ir pasaulį galima nustebinti neįtikėtinais triukais.

Nuo senų senovės kariai ir medžiotojai buvo mokomi kuo efektyviau panaudojant savo fizines jėgas įveikti kliūtis, pasitaikančias kelyje. 20 amžiaus pradžioje, kai kinas tik pradėjo įsibėgėti, atsirado tokia specialybė kaip kaskadininkai, kurie šį meną ištobulino. Šiuolaikinio akrobatinio bėgimo pradininkais laikomi prancūzai. Šis sportas dar vadinamas Parkour. Angliškas pavadinimas Free running reiškia tą patį, tik šis pavadinimas kilęs nuo anglų gatvės akrobatų grupės, kuri filmavosi filme Jump London (šokinėjantis Londonas). Šis sportas turi kitų sporto šakų elementų. Pirmiausia - akrobatikos, kadangi atliekami įvairūs salto, šuoliai, sukamasi aplink stulpus ir t.t. Taip pat šis sportas turi rytų kovos menų požymių, kadangi kai kurie spyriai ir suktukai ore atėję būtent iš kung fu ir wu-šu bei kitų kovinių sporto šakų. Vienas žinomiausių pasaulyje akrobatinio bėgimo atstovų pagrįstai yra laikomas Hong Kongo aktorius Jackie Chanas. Taip pat šis akrobatikos menas sutinkamas ir japoniškuose bei Korėjos filmuose apie ninzdes.

Kinas išpopuliarino šią sporto šaką Azijoje ir Europoje. Hong Kongo kino industrijos filmai su kovos menų žvaigždėmis, kurie įspūdingiausiais būdai šokinėja nuo sienos ant sieno, per automobilius ir nuo namų be jokių apsauginių priemonių išplito ir į JAV, tačiau Europoje aiški šios sporto šakos propaguotoja yra Prancūzija. Ne viename prancūziškame veiksmo filme akrobatai pasirodo tikrai įspūdingai. Kalba eina apie 2 Yamakasi filmus, prie kurių rankas prikišo ir vienas žymiausių pasaulyje režisierių Luc Besson, taip pat ir 2 dalys "Banlieue 13" (13 Blokas). Filmų serijos Taxi prancūziškose versijose taip pat galima pamatyti Parkour akrobatų pasirodymus.

Kodėl tai sportas? Akrobatinis bėgimas reikalauja ilgų treniruočių sporto salėje su padidintomis apsaugomis, daugiausiai čiužiniais, kad atletas kuo minkščiau nukristų nesėkmės atveju. Be to kai kurie judesiai įvaldomi tik turint rytų kovos menų tam tikrą išsilavinimą (diržą). Visa tai glaudžiai susiję su sportu. Kitas momentas yra tai, kad atletai susiburia į grupes, taip pat treniruojasi panašiose į alpinizmo sporto kompleksuose.

Geriau vieną kartą pamatyti, negu 10 kartų apie tai paskaityti...

Nerealios žmogaus galimybės

Perspėjimas. Šie triukai atliekami profesionalų prieš tai kruopščiai apžiūrėjus vietovę ir surepetavus kai kuriuos judesius sporto salėje. Nedarykite to patys, nes gali liūdnai baigtis. Parkour (free running) yra ekstremalus sportas, kurį atlieka tik profesionalai atletai ir kaskadininkai.

Lithuanian