Titulinis › Sportiškiausios pasaulio kompanijos - Red Bull

Sportiškiausios pasaulio kompanijos - Red Bull

2011-03-15 13:40

Pasaulyje egzistuoja keliolika didžiulių korporacijų, kompanijų ar prekinių ženklų, kurie turi labai daug įtakos sportui. Įtaka pasiekiama vienu pagrindiniu būdu - remiant tam tikras komandas, kurios garsina tam tikrus sportininkus bei prekinį ženklą. Jei ne dosnūs rėmėjai, daugybė nepopuliarių ar mažai žinomų sporto šakų būtų taip ir likusios pogrindyje, bet kai kurios dabar yra žinomos visame pasaulyje, o kai kurie sportininkai prilygsta pop muzikos dievaičiams.

Viena tokių kompanijų yra Red Bull. Kompaniją 1987 metais į kūrė austras Dietrich Mateschitz. Red Bull prekinis ženklas gimė iš tailandietiško energetinio gėrimo "Krating Daeng", kuris ir reiškia "Raudonas buivolas". Šiuo metu Red Bull yra populiariausias pasaulyje energetinis gėrimas. Tokio garso jis nebūtų pasiekęs be rėmimo veiklos, kuria Red Bull užsiiminėja iki šiol.

Visi žinome, kad Red Bull turi savo Formulės 1 komandą Red Bull Racing nuo 2005 metų, kuri ypač gerai pasirodė pernai. Formulės 1 koandą išlaikyti kainuoja labai daug, tačiau tai vienas iš garsiausių ir labai daug dėmesio gaunanti sporto šaka, kuri prekinį ženklą puikiai garsina.

Formulės1 konkurentas Amerikoje NASCAR taip pat turi savo Team Red Bull komandą, kuri prisideda prie prekinio ženklo reklamos JAV rinkoje, nes NASCAR lenktynės yra 3 pagal žiūrimumą sporto šaka JAV po Beisbolo ir Amerikietiško futbolo. Į šią lenktyninių automobilių puokštę visai neblogai įsikomponuoja dar ir kitos labai originalios lenktynės - lėktuvų lenktynės Red Bull Air Racing.

Red Bull remia labai daug ektremalaus sporto šakų, kurios tapo žinomos vien tik jų dėka. Sąrašas tikrai ilgas, o sporto šakos - tikrai beprotiškos.

Pavyzdžiui šokinėjimas nuo uolų į vandenį Velykų saloje, kopimas ledu, čiuožimas lenta traukiant kateriui, serfingas, ledrogių sportas, BMX dviračių ir motociklų trialo varžybos, sklandymas nuo uolų Antarktidoje, riedlenčių sportas ir dar daug kitų ne ką mažiau beprotiškų užsiėmimų, kurie pritraukia dėmesį, o kai kurie net patenka į rekordų knygas.

Visos šios sporto šakos yra labai efektingos, jose labai daug pavojingų triukų ir efektingų vaizdų, kurie keliauja per visą internetą ir visas pasaulines televizijas pasiekdami milijardus žmonių. Tai vienas iš esminių Red Bull rėmimo principų, kuris ir lėmė tokį populiarumą, nes energetiniai gėrimai turi kontraversiškai vertinamų ingredientų, kurie kartais žmonėms gali būti ir pragaištingi.

Vienas iš Red Bull remiamų sporto šakų - šuoliai nuo uolų į vandenį

BMX dviračių varžybos laive

Lithuanian