Titulinis › Egzotiška sporto šaka - kanojų polo

Egzotiška sporto šaka - kanojų polo

2011-03-02 12:51

Vandens sportas yra labai dėkinga terpė visokio plauko keistenybėms. Čia po vandeniu regbį ar ritulį galima žaisti, čia galima ant vandens slidėmis dideliu greičiu pačiuožinėti. Vandeniui sušalus galima žaisti ledo ritulį, bandį, ringetę ir dar keletą kitų žaidimų su lazdomis, važinėti ledrogėmis. Srauniame vandenyje galima plaukioti slalomo stiliumi baidarėmis ir kanojomis, o taip pat ir plaustais. Žodžiu, galimybių N+1. Norėtume pristatyti dar vieną itin nežinomą, t.y. egzotišką, sporto šaką - kanojų polo (canoe polo). Tai kanojų, vandensvydžio ir rankinio hibridas.

Taisyklės visai kaip vandensvidžio tik žaidžiama dviem komandomis po 5 irkluotojus, kurie per 10 minučių trunkantį kėlinį turi įmušti kuo daugiau įvarčių į vartus naudodamiesi rankomis bet ne irklais. Vartininkas gali atmušinėti smūgius ir irklu. Žaidžiama 2 kėlinius.

Atletai žaidžia su apsaugomis galvai ir gelbėjimosi liemene, nes nuolat mosikuojama irklais ir galima stumti priešininką po vandeniu. Tikrai linksmas sportas. Nors teisėjai ir yra...

Aišku, tai tarptautinis sportas, turintis pasaulio čempionatus ir šalių pirmenybes. Šis sportas populiarus Australijoje, Anglijoje, Naujojoje Zelandijoje ir kitose šalyse. Atrodo, kanojų polo galima pažaisti ir Lietuvoje, bet ne oficialiai, o kaip paprastą žaidimą korporatyvinių renginių metu.

Keletas momentų iš tarptautinių rungtynių Australijoje:

2010 Milane Italijoje vyko pasaulio kanojų polo čempionatas

Lithuanian