Titulinis › Egzotiška sporto šaka - gatvės beisbolas Vitilla

Egzotiška sporto šaka - gatvės beisbolas Vitilla

2011-03-30 12:44

Beisbolas yra bene populiariausia sporto šaka po Amerikietiškojo futbolo JAV, sutraukianti milijonus žiūrovų. Žmonės žaidžia beisbolą mokyklose per fizinio lavinimo pamokas, namie, iškylose ir gatvėse. Gatvės beisbolas yra gana sudėtinga sporto šaka, nes žaidžiant su paprastu beisbolo kamuoliuku rizikuojama išdaužyti visų aplinkinių namų ir automobilių langus. Tai jau chuliganizmas, todėl žaisti galima tik tam tikrose saugiose vietose. O jei šalia tokių nėra? Kas nerizikuoja, tas negeria šampano...

JAV yra ne vienintelė šalis, kurioje populiari ši sporto šaka. Beisbolas populiarus kai kuriose Europos šalyse, Japonijoje ir Lotynų Amerikoje. Dominikoje gatvės beisbolas išaugo į naują sporto šaką, pavadintą Vitilla. Šią sporto šaką pradėjus remti Red Bull, apie ją sužinojo ir visas pasaulis.

Taisyklės panašios į beisbolo - reikia apginti savo bazes, numušant kamuoliuką kuo toliau lazda. Skirtumas tik komandos sudėtyje, nes gatvėje 10 žmonių nepastatysi, tad užtenka ir keturių. Žaidžiama su plastikiniu butelio kamštelio formos kamuoliuku ir paprasta plona medine lazda. Toks kamuoliukas yra gaminamas pagal vitilos originalius įrankius - kolos butelio kamštelį ir paprastą lazdelę, kuria paprastai žaidžia vaikai ir suaugę Dominikos kiemuose ir gatvėse. Kamšteliu langą išdaužti sudėtingiau, todėl ir buvo pasirinktas toks lengvas "kamuoliukas". Lazda irgi plonytė, nė iš tolo neprimena grėsmingos storėjančios beisbolo lazdos, kuria kasmet užmušama tūkstančiai žmonių. Užvožus tokia lazda per nugarą kažin ar mėlynės atsirastų, o lazda tikrai sulūžtų.

Beisbolui reikalingas gan didelis laukas, nes kamuoliukas skrieja greitai ir toli. Žaidžiant su butelio kamšteliu, toli jo nenumuši net norėdamas. Dėl to visiškai pakanka kreida ant asfalto pažymėtų lauko "linijų" gatvėje. Pravažiuoja mašina ir galima žaisti toliau. Pervažiavo kamštelį, ar jis sulūžo nuo nuolatinių trankymų į grindinį ar sieną - ne bėda - tuoj surandamas kitas...

Šis sportas žinomas ir populiarus tik Dominikoje ir šiek tiek JAV, kur gausu išeivių iš šios mažos šalies vienoje Karibų jūros saloje.

Pasižiūrėkim pristatumąjį video ispaniškai, kad bent kažkiek susidarytume įspūdį, kas tai per sportas...

Lithuanian