Titulinis › Egzotiška sporto šaka - ekstremalus čiuožimas

Egzotiška sporto šaka - ekstremalus čiuožimas

2011-03-25 09:53

Neseniai jau rašėme apie vieną labai sportišką kompaniją, globojančią ekstremalias sporto šakas. Viena tokių šakų ir yra ekstremalus čiuožimas, dar žinomas kaip "Red Bull Crashed Ice" (Red Bull sutraiškytas ledas). Visai neseniai įvyko 2011 pasaulio čempionatas, kuriame pergalę šventė suomis Arttu Pihlainenas.

Ekstremalus čiuožimas turi kelių sporto šakų bruožų. Pagal vingiuotą ir kalnuotą ledinę trasą - kroso ir downhill (nusileidimo nuo kalnų). Pagal principą kas greičiau nučiuoš tam tikrą kelio atkarpą - greitojo čiuožimo. Pagal dalyvių skaičių ir jų veiksmus - bet kuri persekiojamojo sporto šaka (pavyzdžiui persekiojimo dviračiais rungtis treke). Pagal atletų aprangą - ledo ritulio, nes čiuožėjai užsidėję ledo ritulinkų apsaugas ir šalmus.

Jau minėta, kad šiais metais pasaulio čempionu tapo suomis. Pasaulio čempionu tampama varžantis panašiu principu kaip formulė-1 - renkant taškus už kiekvieno etapo rezultatus. Po paskutinio etapo taškai galutinai susumuojami, o daugiausiai taškų surinkęs paskelbiamas pasaulio čempionu.

Taigi Kvebeke paaiškėjo laimėtojas...

Šis sportas yra gana pavojingas, nes atletai čiuožia labai greitai ir dažnai griūna pargriaudami net varžovus. Griūti ant ledo yra pavojinga, o per Crashed Ice turnyrą - tris kartus pavojingiau, nes viskas vyksta siaurame kalnuotame ir vingiuotame treke ir čiuožiant dideliu greičiu. Pasižiūrėkite patys į šiuos nutrūktgalvius.

Kaip ir visos kitos ekstremalios sporto šakos, taip ir ši sulaukė net savo kompiuterinio žaidimo, kurį galima žaisti tiesiog naršyklėje.

Lithuanian