Titulinis › Egzotiška sporto šaka - kroketas

Egzotiška sporto šaka - kroketas

2011-02-22 10:17

Kroketas (croquet) - aristokratiška sporto šaka, tačiau dėl to, kad ji žinoma ir plačiau kultivuojama tik keliose buvosios Britų imperijos šalyse, galime drąsiai jai prikabinti "Egzotiškos sporto šakos' etiketę.

Atsirado šis sportas 1856 metais Anglijoje. Netrukus išplito į kitas anglų kolonijas - Australiją, Indiją, Pietų Afrikos Respubliką ir JAV. Sportas nereikalaujantis didelių fizinių pastangų. Žaidimas gali būti žaidžiamas bet kurioje pievelėje, žaidimui skirti reikmenys telpa lagaminėlyje.

Žaidimo esmė paprasta - pievelėje sustatomi 9 iš vielos ar medžio pagaminti varteliai deimanto forma. Pradžioje ir gale pastatomi papildomi varteliai, žymintys "trasos" pradžią ir pabaigą. Už vartelių pastamoma lazdelė, į kurią būtina pataikyti pravarius pro paskutinius dvigubus vartelius. Žaidėjai pasirenka savo kamuolio spalvą. Jie savo kamuoliuką turi pervaryti pro visus vartelius pagal laikrodžio rodyklę. Kamuoliai mušami specialiais plaktukais (didesniais nei polo). Galima išmuši priešininko kamuolį toliau nuo vartų, kad būtų įdomiau žaisti. Po kiekvieno smūgio, priešininko eilė mušti. Laimi tas, kuris pravaro kamuoliuką pro visos vartelius ir pataiko į lazdelę, įsmeigtą paskutinių, dvigubų vartelių gale.

Kroketas yra ne tik sportas, bet ir puikus šeimos žaidimas ir laiko praleidimo būdas lauke. Kroketo įrankių lagaminėlis kainuoja apie 80-150 litų, į kurį įeina 4 lazdos, kamuoliai, varteliai ir t.t.

Instrukcija, kaip žaisti kroketą:

Lithuanian