Titulinis › Egzotiška sporto šaka - lėkščiasvydis

Egzotiška sporto šaka - lėkščiasvydis

2010-11-25 11:49

Tikriausiai visi esame bandę vieną iš populiariausių paplūdimio žaislų - skraidančią lėkštę. Jei turite šunį, taip pat bandėte ją mesti, kad jūsų draugelis atneštų, ar sugautų dar skrendančią. Puikus laiko praleidimo būdas... Tikriausiai nežinojote, kad pasaulyje egzistuoja ir sporto šaka (Ultimate), kurioje vietoj kamuolio mėtoma skraidanti lėkštė - lėkščiasvydis.

Lėkščiasvydis dar vadinamas Frisbee nuo vienos žaislų kompanijos sukurtos skraidančios lėkštės pavadinimo, nors pati žaislų kompanija griežtai pageidauja atsikratyti šio bendriniu tapusio žodžio. Į teisinius ginčus nesileisime, geriau pasižiūrėkime, kas per žaidimas tas lėkščiasvydis.

Įdomu tai, kad šiame žaidime nėra teisėjo, nes teisėjauja patys žaidėjai net ir tarptautinėse rungtynėse. Juo labiau kai šis žaidimas yra visiškai nekontaktinis - už bet kokį pastūmimą, kojos pakišimą ar kitokį palietimą skiriama pražanga. Žaidžiama 7-se (uždarose patalpose - 5-se) gana didelėje aikštėje - 100x37 m. Žaidimo esmė - kaip regbio ir amerikietiško futbolo - perduodant skraidančią lėkštę komandos draugams ją įmesti į taškų zoną, kuri yra aikštės galuose.

Kai žaidėjas pagauna lėkštę, jis negali toliau su ja bėgti - būtinai turi ją išmesti sustojęs. Po kiekvieno gauto taško komandos keičiasi aikštės pusėmis.

Šis žaidimas gimė JAV 1968 metais viename koledže, nors skraidanti lėkštė buvo išrasta dar seniau kaip paprastas lauko žaidimas vaikams. Buvo bandoma net žaisti skraidančių lėkščių futbolą, bet naujos žaidimo taisyklės netruko išpopuliarėti visoje Amerikoje, vėliau persikėlė ir į kitas šalis. Šiuo metu veikia nacionalinės sporto asociacijos, vyksta tarptautinės varžybos. Vien JAV lėkščiasvydį žaidžia daugiau nei 4 milijonai žmonių.

Lietuvoje šis žaidimas populiarėja, steigiami klubai, vyksta čempionatai.

Pasižiūrim video, kaip viskas vyksta realiai

Lithuanian