Titulinis › B. Vėsaitė ir V. Uspaskich – pagrindiniai „Auksinių svogūnų“ favoritai

B. Vėsaitė ir V. Uspaskich – pagrindiniai „Auksinių svogūnų“ favoritai

2016-03-31 13:28

Iš koto verčiančių „Facebook“ išminties „perlų“ karalienė Birutė Vėsaitė ir eilinį kartą iš Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ bylos sausas išlipęs Viktoras Uspaskich – pagrindiniai favoritai susišluoti rytoj vyksiančių, „Auksinių svogūnų“ apdovanojimus. Tradiciškai balandžio 1-ąją vykstančios politikų „nuopelnus“ ir nuodėmes pašiepiančios šventės metu iš viso turėtų būti apdovanoti dešimt labiausiai per metus „pasižymėjusių“ politikos ir visuomenės veikėjų.

 „Viktoras Uspaskich – tikras „Auksinių svogūnų“ mohikanas. Tiek nominacijų ir apdovanojimų, ko gero, nėra gavęs nė vienas kitas Lietuvos politikas“, – apie pagrindinį šių metų šventės favoritą kalbėjo „TonyBet“ lažybų tarpininkas Marius Zalensas. „Šiemet jis taip pat neliko pagrindinių šalies politiko įvykių užribyje – jam eilinį kartą pavyko išsisukti nuo bausmės Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje, todėl beveik neabejojama, jog už šį ar kurį kitą „nuopelną“ jis tikrai turėtų būti apdovanotas.

Dar viena „Auksinių svogūnų“ favoritė, pasak lažybų tarpininko, yra socialiniuose tinkluose nuolat „pasižyminti“ buvusi Ūkio arba Energetikos ministrė Birutė Vėsaitė. Per pastaruosius aštuonerius metus ši politikė, dar žinoma, Birutės Coolness vardu, ne kartą pasižymėjo išskirtiniais pasisakymais ir unikaliais išminties „perlais“, tiek viešojoje erdvėje, tiek ir socialiniuose tinkluose, tačiau „svogūnu“ buvo apdovanota vos kartą. Per šiuos metus, nors ir neužimdama svarbių pareigų, ji vis vien sugebėjo pasižymėti, kad ir kviesdama „sugrįžti“ Algirdą Palecki „stiprinti kairiojo sparno“, todėl jos „pastangos“ šventės organizatorių tikrai turėtų būti įvertintos.

Vakar išplatintame pranešime „Auksinių svogūnų“ rengėjai skundėsi, kad pastaruoju metu vienas po kito Lietuvos politiniame gyvenime vykstantys skandalai ir kuriozai juos verčia keisti ir perrašinėti šventės scenarijų ir net paprašė politikų iki penktadienio susilaikyti nuo skandalingų ir Lietuvos pamatus drebinančių veiksmų.

„Iš tiesų žvelgiant į politinio šalies gyvenimo peripetijas, organizatoriams neabejotinai reikės pasukti galvą sprendžiant kas yra verčiausi statulėlių, nes „nusipelniusių“ politikų – labai daug“, – apie šventės rengėjų vargus kalbėjo M. Zalensas.

Tarp labiausiai tikėtinų „nugalėtojų“ – iš skandalų liūno vis bandantis išsikapstyti, tačiau ir toliau jame besimurkdantis Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, kyšį gydytojams davusi buvusi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, „metų bėglio“ titulą jau užsitarnavęs Igoris Molotkovas, nuomonės keitimo rekordininkas, premjeras Algirdas Butkevičius, į korupcijos skandalą įsivėlęs Rolandas Paksas, bei daugelis kitų.

Net ir pats „Auksinių svogūnų“ sumanytojas ir vedėjas Arūnas Valinskas, per Velykas įkliuvęs girtas prie vairo, pasak pačių organizatorių, tikrai bus šiemetinių nominantų sąraše. Tačiau, pasak „TonyBet“ atstovo, tuo stebėtis tikrai nereikėtų. M. Zalensas teigia, kad peržvelgus paskutinių kelių metų apdovanotųjų „svogūnais“ sąrašą, A. Valinsko pavardę jame galima rasti ne kartą.

„Peržiūrėjome visas nominacijas ir jų laimėtojus nuo 2008-ųjų ir A. Valinskas per šį laiką susirinko net penkis „svogūnus“. Tiesa, visus juos per tą laiką, kai dirbo seime. Vis dėlto, paskutinis jo „nuotykis“ tikrai nusipelnė bent jau nominacijos. Tiesa, pastaruoju metu neblaivūs prie vairo sučiupti buvo ir dar keli žinomi visuomenės ir politikos veikėjai, todėl kova dėl apdovanojimo bus tikrai arši“, – neabejojo M. Zalensas.

Tarp mažiausiai tikėtinų „Auksinių svogūnų“ laureatų išsiskiria Monika Šalčiūtė. Pernai pirmą kartą nuskynusi laurus „metų dresuotojo“ nominacijoje už tai, kad televizijos eteryje sutramdė ir pasiuntė patį Jurijų Smoriginą. Visgi šiemet interneto gražuolei dėmesio taip pat netrūko, todėl tikėtina, kad iš rytojaus ceremonijos ji gali grįžti su dar viena „svogūno“ statulėle.

Keturioliktoji „Auksinių svogūnų“ teikimo ceremonija įvyks jau rytoj, balandžio 1-ąją dieną, 19:30val.

Lithuanian