TitulinisJalgpall › Poolfinaali jõuavad suured

Poolfinaali jõuavad suured

2014-07-04 12:25

05.07.2014, Argentiina vs Belgia, kell 19.00, Rahvusstaadion Brasilias.

MM i üks suursoosikutest sai veerandfinaali vastaseks väga ambitsioonika, perspektiivika ja noore Belgia.

Mõlemad meeskonnad ei ole eelnevates mängudes säranud ja on edasi jõudnud tänu minimaalsetele võitudele.

Kuid see pidigi olema võitjate tunnus. Meeskonnad on statistika järgi võrdsed - mõlemad on löönud kuus väravat, mängivad kõige ründavamat jalgpalli ja vajasid veerandfinaali jõudmiseks lisaaega.

Mängus võib küsimärgiks saada Argentiina poolelt väravavahi kindlus ja Belgia poole pealt see, kas leidub meeskonnas juba seda küpsust ja kannatlikkust, millega suurturniiridel võidetakse.

Seekord veel jääb Belgia nooruse uljusel Messi üle mängimata ja tänu maestro kahele väravale võidab Argentiina kohtumise 2-0.

05.07.2014, Holland vs Kostariika, kell 23.00, Arena Fonte Nova Salvador.

Turniiril kõige rohkem väravaid löönud Holland katsub veerandfinaalis jõudu selle turniiri kõige suurema üllataja Kostariikaga.

Holland on kulgenud veerandfinaali stoilise kindlusega. Isegi kui mängudes on olnud raskeid hetki, on need seljatatud kindlalt ja otsustavalt.

Kostariikat võib lugeda meeskonnaks, kes juba on sellelt turniirilt juba maksimumi võtnud. Tulla välja võitjana surmagrupist ja võita penaltidega 1/8-finaalis küll kasvatab enesekindlust, kuid Hollandi vastu sellest ei piisa.

Kostariika lõbus muinasjutt saab otsa, sest Holland tuleb mängule otsustavalt ja van Gaali valvsa taktikepi all saadetakse nad koju tänu 3-0 võidule.