2013-08-06 16:49

Tere.

Seekord vaatan taas Meistrite liiga ja UEFA liiga eelvoore.

07.08.2013, Elfsborg Boras vs. Glasgow Celtic, kell 20.45.

Meeldetuletuseks niipalju, et esimese omavahelise kohtumise võitsid šotlased kodus minimaalse tulemusega 1-0, väravalööjaks Kris Commons. Muutunud Celticu seisukohast on võrreldes esimese mänguga niipalju, et kirja on saadud ka esimene võit uuesti alustanud koduliigas.

Ross County alistati 2-1. Seega on Celticul all veel üks mäng ja mis pole ka vähemtähtis, et just võidumäng. Rootslased on samuti vahepeal saanud pidada ühe kohtumise koduses liigas ja seekord oli tulemuseks kodumeeskonna, AIK Stockholmi võit 2-1. Lähtepunkt mängule aga on selline, et Elfsborg peab hakkama ründama ja taga ajama väravat ning Celtic saab esimese poolaja vajadusel rahulikult kaitsele pühendada.

Liigne riskide võtmine kodumeeskonna poolt avaks külalistele koheselt võimaluse vasturünnakuteks ja juba esimene värav rohe-valgete poolt teeks edasipääsu kollaste jaoks suhteliselt keeruliseks. Seega soovitaks mina Elfsborgil anda initsiatiiv külalistele ja ise loota vasturünnakutele, standardolukordadele ja miks ka mitte, ühe värava saavutades ka mängujärgsetele penaltitele.

Suuremaks soosikuks jääb aga Šoti hiid ja ennustan neile ka edasipääsu.

08.08.2013, Hapoel Tel Aviv vs. Pandurii Targu Jiu, kell 20.00.

Kaasas kodune viik 1-1 on Panduriil hea võimalus võõrsil teha superhea mäng ja edasipääs endale vormistada. Seda saavutada on märksa raskem kui välja võiks paista. Kuigi teades natukene ka Iisraeli jalgpalli tausta, julgeksin isegi ka natuke riskida.

Nimelt on juudid kindlasti indu täis valmis rünnakule tormama ja kaitsetöö jääb mänguminutite edenedes unarusse. Aga just need esimesed 25 minutit tuleb Pandurii meeskonnal korralikult vastu pidada ja siis on võimalust ise väravat jahtida küll ja küll. Poleks sugugi imekspandav, kui ka see kohtumine jääb viiki aga siis juba 2-2, mis tagaks edasipääsu Rumeenia klubilePandurii on vahepeal, täpsemalt pühapäevala saanud kirja ka võidu koduliigas.

Tel Aviv peab aga seni leppima vaid treeningutega. Kerge eelis jällegi Panduriil. Ise hoian selle paari puhul pöialt just Panduriile ja loodan, et nemad saavad edasi järgmisesse ringi.