Titulinis › Daviso taurė: 5 svarbiausi Lietuvos – Ukrainos dvikovos faktai

Daviso taurė: 5 svarbiausi Lietuvos – Ukrainos dvikovos faktai

2015-09-18 14:04

Norintiems pertraukos nuo krepšinio sporto mėgėjams šį savaitgalį – puiki proga palaikyti Lietuvos teniso rinktinę. Geriausi šalies tenisininkai vienetų bei dvejetų varžybose bandys įveikti ukrainiečius ir išlikti pirmojoje Daviso taurės Europos-Afrikos grupėje. Susipažinimui su šiuo turnyru bei komandomis– penki svarbiausi faktai:

1. Lietuvos komandos pasiekimas šių metų Daviso taurėje – geriausias istorijoje

Šiais metais mūsiškiai pirmą kartą per penkiolika metų žaidžia 1-ojoje Daviso taurės grupėje. Dėl šios priežasties pergalės prieš Ukrainą kainą – dar didesnė: pralaimėjus šią akistatą, kitais metais vėl tektų sugrįžti į silpnesniųjų grupę.

Daviso taurėje šalių nacionalinės komandos varžosi regioniniu principu susikarstytose grupėse. Kol geriausios pasaulio rinktinės tarpusavyje varžosi aukščiausiame divizione, į jį nepatekusios rinktinės žaidžia regioninėse grupėse: nuo geriausios – pirmos iki prasčiausios – ketvirtos.

2. Ukrainiečiai 2014-ais žaidė aukščiausiame divizione

Savo varžovų, nors ir netekusių poros stipriausių žaidėjų, nuvertinti lietuviai neturėtų: Ukrainos komanda net tris kartus sugebėjo patekti į stipriausią „Davis Cup“ grupę. Vis dėlto, išlaikyti aukštos pozicijos jiems nepavyko: kiekvieną kartą patekę į aukščiausią divizioną, ukrainiečiai po pirmo etapo iš jo iškrisdavo.

Žinoma, priešininkai gali pasigirti geresniais pasiekimais šiame turnyre, tačiau šiais metais prognozės palankios mūsiškiams: lažybų bendrovė TonyBet prognozuoja Lietuvos pergalę tiek vienetų, tiek dvejetų mačuose.

3. Ričardas Berankis Daviso taurės turnyruose laimėjo beveik 70% mačų

Iš viso pirmoji Lietuvos raketė per savo karjerą Daviso taurėje jau sužaidė 37 mačus iš kurių laimėjo 25, o pralaimėjo tik 12-a. Tai reiškia, kad net 67.5% susitikimų baigėsi lietuvio pergalėmis. Tiesa, geriau Berankis žaidžia vienetų varžybose: laimėti 20 iš 26 mačų, o dvejetuose pasirodyta žymiai prasčiau: laimėti tik 5 iš 11 susitikimų.

Tačiau nusivilti mūsiškio žaidimų dvejetų varžybose būtų kiek neteisinga: šiemet jis kartu su Teimurazu Gabašviliu jau laimėjo ATP „World Tour 250 Series“ turnyrą Hiustone. Galbūt ir prieš ukrainiečius Berankiui pavyks taip pat puikiai sužaisti?

4. Paskutinis Berankio mačas su Ilja Marčenko baigėsi lietuvio pergale

Šiais metais mūsiškis prieš ukrainietį Ilją Marčenko žaidė „Wroclaw challenger“ turnyre ir nugalėjo po dviejų setų kovos. Daviso taurėje su juo Berankis kovos jau šį sekmadienį – belieka tikėtis, kad šiame trijų setų mače jį vėl lydės sėkmė.

Tai bus jau šeštasis šių žaidėjų susitikimas teniso kortuose. Iki šiol geriau sekėsi Marčenko – jis laimėjo tris iš penkių sužaistų mačų, tačiau Berankis šį savaitgalį turi progą išlyginti ukrainiečio turimą pergalių persvarą.

5. Geriausi Ukrainos tenisininkai Daviso taurėje nepasirodys

Ričardas Berankis šiuo metu pasauliniame teniso reitinge yra 74-as, tuo tarpu pirmoji Ukrainos raketė jame užima 35-ąją vietą. Tai – Aleksandras Dolgopolovas, tačiau dėl patirtos traumos jis savo šaliai Vilniuje neatstovaus. Saviškiams nepadės ir antroji Ukrainos raketė Sergejus Stachovskis.

Tiesa, pastarasis atsisakė žaisti dėl to, kad buvo pakviestas į Stambule vyksiantį „Challenger“ turnyrą. Ukrainai laimėti prieš Lietuvą be šių žaidėjų bus išties sunku, tačiau mūsiškiams tai – geros naujienos, nes priešininkų komanda bus silpnesnė, nei tikėtasi. 

Lithuanian