Titulinis › Ar Prezidentė naujametinėje kalboje paminės Igorį Molotkovą?

Ar Prezidentė naujametinėje kalboje paminės Igorį Molotkovą?

2015-12-30 15:11

Šalies Prezidentei ruošiantis skelbti naujametinį sveikinimą, lažybų bendrovė „TonyBet“ pasiūlė neįprastus statymus už tai kokie žodžiai ar frazės nuskambės šventinėje Dalios Grybauskaitės kalboje. Tarp labiausiai tikėtinų – „Lietuva“, „Euras“, „tikslas“, „šventė“ ir „sveikata“.

„Žinoma, kad tai – neįprasta, tačiau dažniausiai būtent neįprasti statymai būna smagiausi ir įdomiausi“, – paklaustas apie netikėtą lažybų pasiūlą sakė „TonyBet“ lažybų tarpininkas Marius Zalensas. „Naujametinis Prezidentės sveikinimas susilaukia didelio visuomenės dėmesio, todėl, žinoma, kad lažybos už tai, kas bus pasakyta kaboje, taip pat labai populiarios“.

Paanalizavus paskutinius keletą Prezidentės sveikinimų Naujųjų metų proga, matomos gana aiškios tendencijos – D. Grybauskaitė mėgsta trumpai ir aptakiai apžvelgti svarbiausius praėjusių metų įvykius, įvardinti didžiausius įveiktus ar dar Lietuvos laukiančius iššūkius, tokius kaip energetinė nepriklausomybė, ar Euro įvedimas.

Lygiai prieš metus Prezidentė kalbėjo apie Lietuvos žmonių ryžtą, vienybę, drąsą, atsakomybę, bei jų pasiektus laimėjimus, apie šalyje ir pasaulyje vykstančias istorines permainas, bei galimybę Lietuvai augti ir būti modernia Europietiška valstybe. Ji taip pat akcentavo šalies piliečių pasitikėjimą savimi ir Lietuva.

„Iš tiesų naujametinių Prezidentės kalbų labai konkrečiomis nebūtų galima pavadinti“, – D. Grybauskaitės retoriką analizavo M. Zalensas. „Nors jose ir apžvelgiamos pagrindinės šalies ar pasaulio aktualijos, konkrečiai jos nėra įvardijamos. Kalbama apie ryžtą, laukiančius iššūkius, pasiektas pergales, įvertinas pastangas, apie tai, kad reikia pasitikėti savimi ir valstybe. Esminė informacija yra paliekama tarp eilučių, todėl tiksliai nuspėti kurie būtent žodžiai bus pavartoti yra gana sudėtinga. Užtikrinti galime būti nebent dėl to, kad bus paminėta Lietuva.“

Tuo tarpu prieš dvejus metus savo naujametiniame sveikinime šalies Prezidentė daugiausiai kalbėjo apie tai, kad Lietuva drąsiai ėmėmės atsakomybės už savo šalies ir visos Europos likimą, ir tai, kad šios pastangos sulaukė įvertinimo, o pasaulis pasitiki Lietuva. Kalbos potekstė, be abejo, buvo įvykiai Ukrainoje.

Tarp aktualiausių šių metų temų, kurias, remiantis lažybininkų prognozėmis, galėtų paminėti Prezidentė yra investicijos, saugumas, SGD terminalas, rinkimai, pabėgėliai, įvykiai Paryžiuje, Sirija, NATO, terorizmas ir net Igoris Molotkovas.

„Kažin ar naujametinio sveikinimo metu bus paminėta Molotkovo pavardė, nes, kaip ir minėjau, šiose kalbose aktualijos pateikiamos gana abstrakčiai, tačiau beveik neabejoju, kad bus kalbama apie vidaus, bei išorės grėsmes ir laukiančius naujus iššūkius“, – galimas Prezidentės kalbos temas bandė nuspėti M. Zalensas.

D. Grybauskaitės Naujųjų metų sveikinimo kalba tradiciškai bus transliuojama prieš pat vidurnaktį per LRT televiziją.

Lithuanian